Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS4X360XONE
Okładka Call of Duty: Advanced Warfare - Havoc (PC)

Call of Duty: Advanced Warfare - Havoc

Pierwszy dodatek DLC udostępniony w ramach przepustki sezonowej do gry Call of Duty: Advanced Warfare. Rozszerzenie wprowadza do rozgrywki cztery nowe mapy, przeznaczone do rozgrywki wieloosobowej.

To jest dodatek do gry Call of Duty: Advanced Warfare.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

Okładka Call of Duty: Advanced Warfare - Havoc (PC)

data premiery gry:

27sty2015

X360 XONE

26lut2015

PS3 PS4

3mar2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Havoc to wydane m.in. na platformę PS4, PC itd., pierwsze rozszerzenie do gry Call of Duty: Advanced Warfare – pierwszooosbowej strzelanki należącej do przebojowej serii od firmy Activision. Omawiane DLC weszło w skład przepustki sezonowej.

Najistotniejszą nowością w DLC jest Exo Zombies – niedostępny wcześniej tryb fabularny, przeznaczony głównie do zabawy kooperacyjnej dla maksymalnie 4 osób. Trafiamy w nim do tajnego ośrodka badawczego korporacji Atlas (tej samej, wokół której toczą się wydarzenia w kampanii fabularnej „podstawki”), gdzie testy eksperymentalnej broni biologicznej manipulującej DNA zakończyły się katastrofą w postaci wykształcenia rozprzestrzeniającego się szybko wirusa, zamieniającego ludzi w krwiożercze mutanty. Gracze obejmują kontrolę nad czworgiem członków personelu bez przeszkolenia bojowego, którzy po nieudanej ewakuacji są zmuszeni walczyć o przetrwanie w obrębie ośrodka. Najskuteczniejszą bronią przeciwko zombie jest oczywiście sprzęt będący wizytówką Advanced Warfare – egzoszkielety – ale, co ciekawe, z takiego samego wyposażenia korzystają także przeciwnicy. Bohaterom wydarzeń rozgrywających się w Exo Zombies głosów użyczyli znani aktorzy: Bill Paxton, John Malkovich, Rose McGowan i Jon Bernthal.

Kolejny istotny element zawartości omawianego rozszerzenia to cztery nowe mapy do wykorzystania w rozgrywce wieloosobowej. Są to Core (ruiny ośrodka służącego niegdyś do przeprowadzania kontrolowanej syntezy termojądrowej na pustyni Gobi), Urban (futurystyczna megastruktura w Dallas o wertykalnej konstrukcji, oferująca walkę na bliskim dystansie), Sideshow (porzucony motel z groteskowymi cyrkowymi dekoracjami) i Drift (zaśnieżone miasteczko narciarskie w Górach Skalistych).

Oprócz tego Havoc daje dostęp do jednej bonusowej broni – karabinu szturmowego AE4, który razi energią skierowaną. Rozszerzenie zawiera także zmodyfikowany wariant owego oręża, nazwany AE4 Widowmaker.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Gry podobne do Call of Duty: Advanced Warfare - Havoc

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Advanced Warfare - Havoc

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Advanced Warfare - Havoc

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-530 2.93 GHz/AMD Phenom II X4 810 2.26 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 55 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2500K 3.30 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 55 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
Wieści ze świata (Resident Evil: Revelations 2, StarCraft II: Legacy of the Void, Call of Duty: Advanced Warfare) 4/3/15
Wieści ze świata (Resident Evil: Revelations 2, StarCraft II: Legacy of the Void, Call of Duty: Advanced Warfare) 4/3/15

wiadomość4 marca 2015

Dziś piszemy o premierze drugiego epizodu gry Resident Evil: Revelations 2, zbliżających się beta-testach StarCraft II: Legacy of the Void oraz debiucie pecetowej wersji pierwszego DLC do Call of Duty: Advanced Warfare. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Call of Duty: Advanced Warfare – premiera dodatku Havoc na PC i konsolach Sony 26 lutego
Call of Duty: Advanced Warfare – premiera dodatku Havoc na PC i konsolach Sony 26 lutego

wiadomość5 lutego 2015

Havoc, rozszerzenie do gry Call of Duty: Advanced Warfare, ukaże się na komputerach osobistych i konsolach firmy Sony 26 lutego. Na mocy umowy na wyłączność posiadacze Xbox 360 i Xbox One otrzymali dodatkową zawartość już 27 stycznia. DLC zawiera cztery nowe mapy, dwa rodzaje uzbrojenia oraz premierowy tryb rozgrywki.

Call of Duty: Advanced Warfare – premiera dodatku Havoc na konsolach Microsoftu
Call of Duty: Advanced Warfare – premiera dodatku Havoc na konsolach Microsoftu

wiadomość28 stycznia 2015

W usłudze Xbox Live zadebiutowało Havoc – pierwszy dodatek DLC do Call of Duty: Advanced Warfare. Rozszerzenie jest dostępne w wersjach na Xboksa 360 oraz Xboksa One i przynosi ze sobą między innymi cztery nowe mapy i tryb Exo Zombies.

Call of Duty: Advanced Warfare - zabawny zwiastun dodatku DLC Havoc
Call of Duty: Advanced Warfare - zabawny zwiastun dodatku DLC Havoc

wiadomość24 stycznia 2015

W sieci pojawił się humorystyczny zwiastun dodatku DLC Havoc do pierwszoosobowej strzelaniny Call of Duty: Advanced Warfare. Trailer przedstawia Randalla Higginsa - osobę odpowiedzialną za... rejestrowanie killcamów.

Call of Duty: Advanced Warfare - dodatek Havoc ukaże się 27 stycznia
Call of Duty: Advanced Warfare - dodatek Havoc ukaże się 27 stycznia

wiadomość13 stycznia 2015

Firma Activision, wydawca gry Call of Duty: Advanced Warfare, ujawniła, że dodatek Havoc ukaże się 27 stycznia na konsolach Xbox One i Xbox 360. Wprowadzi on do zabawy cztery nowe mapy do multiplayera, tryb Exo Zombies oraz kolejną broń.

PC
PS3
PS4
X360
XONE