Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2015, 10:13

autor: Arantasar

Call of Duty: Advanced Warfare – premiera dodatku Havoc na PC i konsolach Sony 26 lutego

Havoc, rozszerzenie do gry Call of Duty: Advanced Warfare, ukaże się na komputerach osobistych i konsolach firmy Sony 26 lutego. Na mocy umowy na wyłączność posiadacze Xbox 360 i Xbox One otrzymali dodatkową zawartość już 27 stycznia. DLC zawiera cztery nowe mapy, dwa rodzaje uzbrojenia oraz premierowy tryb rozgrywki.

DLC Havok do Call of Duty: Advanced Warfare w wersji na PC i konsole Sony ukaże się 26 lutego. - Call of Duty: Advanced Warfare – premiera dodatku Havoc na PC i konsolach Sony 26 lutego - wiadomość - 2015-02-05
DLC Havok do Call of Duty: Advanced Warfare w wersji na PC i konsole Sony ukaże się 26 lutego.

W zeszłym tygodniu odbyła się premiera Havoc, pierwszego dodatku do gry Call of Duty: Advanced Warfare. Na mocy umowy na wyłączność zawartej między firmami Microsoft i Activision rozszerzenie trafiło w pierwszej kolejności do posiadaczy konsol Xbox 360 i Xbox One. Wczoraj na oficjalnej stronie gry pojawiła się informacja, że DLC w wersji dla komputerów osobistych i sprzętu marki Sony ukaże się 26 lutego. Będzie ono dostępne samodzielnie lub w ramach przepustki sezonowej (wycenionej na 49,99 euro, ok. 210 zł).

Dodatek Havoc zawiera cztery nowe mapy – Core (pozostałości umiejscowionego na pustyni Gobi ośrodka służącego dawniej do przeprowadzania kontrolowanej syntezy), Urban (futurystyczna megastruktura w Dallas o wertykalnej konstrukcji, przeznaczona do walk na bliski dystans), Sideshow (opuszczony motel z cyrkowymi dekoracjami) oraz Drift (pokryte śniegiem miasteczko narciarskie w Górach Skalistych). Oprócz tego gracze otrzymują do dyspozycji nowy rodzaj uzbrojenia – karabin szturmowy AE4, strzelający energią skierowaną, a także jego ulepszoną wersję, AE4 Widowmaker. W dodatku znalazł się też premierowy tryb rozgrywki nastawiony na kooperację – Exo Zombies. Maksymalnie czterech graczy trafia w nim do tajnego ośrodka badawczego prowadzonego przez korporację Atlas, w którym prowadzone są testy nad bronią biologiczną. W wyniku niefortunnych wydarzeń na wolność wydostaje się wirus zmieniający pracowników placówki w chodzące trupy. Wśród zarażonych znajdują się między innymi wyposażeni w egzoszkielety ochroniarze ośrodka badawczego. Sylwetek postaciom graczy udzieliły gwiazdy kina – John Malkovich (Człowiek w żelaznej masce, Oszukana, Transformers 3), Bill Paxton (Apollo 13, Obcy – decydujące starcie, Na skraju jutra), Rose McGowan (Grindhouse, Conan Barbarzyńca z 2011 roku) i Jon Bernthal (The Walking Dead, Furia, Wilk z Wall Street).

Docelowo firma Activision planuje wydanie czterech dodatków do gry Call of Duty: Advanced Warfare. Nazwy pozostałych trzech to Ascendance, Supremacy oraz Reckoning.

Call of Duty: Advanced Warfare jest najnowszą odsłoną znanego cyklu strzelanin wydawanego przez koncern Activision Blizzard. Gra przenosi nas do niedalekiej przyszłości, gdzie wcielamy się w najemnika korporacji Atlas. Produkcja daje graczom dostęp do zróżnicowanego, futurystycznego arsenału. Co ciekawe, wystąpił w niej sam Kevin Spacey – uznany aktor odgrywający główną rolę w popularnym amerykańskim serialu House of Cards. Za powstanie tytułu odpowiedzialne jest studio Sledgehammer Games.