Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2014, 11:22

Star Wars: Battlefront ukaże się pod koniec przyszłego roku

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że Star Wars: Battlefront, FPS autorstwa studia EA DICE, ukaże się w przyszłorocznym okresie świątecznym. Oznacza to, że gra trafi na półki sklepowe w niedługim odstępie od kinowej premiery siódmego epizodu filmowej sagi.

Kolejne wieści płyną do nas z obozu Electronic Arts. Po tym, jak dokładną datę premiery otrzymał Battlefield Hardline dowiedzieliśmy się też, kiedy mamy spodziewać się Star Wars: Battlefront – FPS-a autorstwa studia EA DICE. Na Twitterze ukazała się informacja, że gra zadebiutuje w przyszłorocznym okresie świątecznym.

Chociaż poprzednie doniesienia mówiły o nieco wcześniejszej dacie premiery, termin ten nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem – w grudniu 2015 roku na ekrany kin na całym świecie trafi bowiem wyczekiwana z niecierpliwością siódma część kultowej sagi Gwiezdne Wojny. Bez wątpienia Electronic Arts ma nadzieję, że gra zyska na popularności filmu tworzonego przez J. J. Abramsa, reżysera znanego chociażby z serialu Zagubieni. Premiera Star Wars: Battlefront w okresie świątecznym wpłynie na datę premiery następnej (po Hardline) części serii Battlefield – ta ukaże się najwcześniej za dwa lata. Jak powiedział podczas rozmów z inwestorami prezes „Elektroników”, Andrew Wilson, pozwoli to firmie na wypuszczanie jednego wysokobudżetowego FPS-a co roku.

Czy powiązana z oryginalną trylogią Gwiezdnych Wojen gra zadowoli fanów sagi? - Star Wars: Battlefront ukaże się pod koniec przyszłego roku - wiadomość - 2014-10-29
Czy powiązana z oryginalną trylogią Gwiezdnych Wojen gra zadowoli fanów sagi?

Nie będzie to jednak jedyna produkcja w uniwersum Gwiezdnych Wojen, którą wyda w najbliższym czasie Electronic Arts. Studio Visceral Games, zespół odpowiedzialny za takie tytuły jak seria Dead Space czy nadchodzący Battlefield Hardline, zajmuje się obecnie sandboksową grą osadzoną w świecie stworzonym przez George'a Lucasa. Nad projektem tym czuwa Amy Hennig, scenarzystka znana z pracy nad cyklem Uncharted. Taki natłok tytułów związanych z kultową sagą jest wynikiem zeszłorocznego porozumienia pomiędzy EA a firmą Disney, posiadającą obecnie prawa do marki.

  1. Oficjalna strona internetowa Star Wars: Battlefront
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Electronic Arts