Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2014, 10:55

autor: Meehow

Kholat – zobacz nowy zwiastun i screenshoty z polskiego horroru

Firma IMGN.PRO udostępniła nowy zwiastun i garść screenshotów z nadchodzącego horroru Kholat, inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami z Przełęczy Diatłowa, gdzie doszło do tajemniczej, do dzisiaj niewyjaśnionej tragedii.

Polska firma IMGN.PRO, zajmująca się od niedawna dystrybucją i produkcją gier, wypuściła do sieci nowy zwiastun (z wersji pre-alfa) i 11 screenshotów ze swojej debiutanckiej produkcji grozy pod tytułem Kholat. W Kholat gracze przeniosą się na rosyjskie pasma gór Ural, gdzie postawione przed nimi zostanie niełatwe zadanie rozwiązania tajemnicy zagadkowej śmierci całej grupy alpinistów. Żeby było ciekawiej, fabuła gry inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, a konkretnie tak zwaną Śmiercią grupy Diatłowa, która od przeszło 55 lat wciąż pozostaje niewyjaśniona, dając początek rozmaitym teoriom i hipotezom – od całkiem prawdopodobnych po materiały na opowieści science-fiction i... horrory. Rzeczony polski horror swojego czasu ubiegał się (z powodzeniem zresztą) o zielone światło w programie Steam Greenlight. Kholat początkowo oparty był o silnik Unity, lecz twórcy zdecydowali się zastąpić go od niedawna dostępnym Unreal Engine 4. Wszystkie wspomniane screenshoty dostępne są pod tym adresem, natomiast poniżej przedstawiamy niewielki przedsmak.

Kholat – zobacz zwiastun i screenshoty z polskiego horroru - ilustracja #1
Kholat – zobacz zwiastun i screenshoty z polskiego horroru - ilustracja #2
Kholat – zobacz zwiastun i screenshoty z polskiego horroru - ilustracja #3

Śmierć grupy Diatłowa to nazwa wydarzenia, jakim była tajemnicza śmierć dziewięciorga doświadczonych alpinistów na wschodnim stoku góry Chołatczachl, prawdopodobnie w nocy z 1 na 2 lutego 1959 roku. Według ustaleń członków ekipy ratunkowej, namiot w którym nocowali uczestnicy wyprawy został rozcięty od środka, jak gdyby jego lokatorzy z jakiegoś powodu musieli go pośpiesznie opuścić. Ciała alpinistów znalezione zostały w odległości kilkuset metrów od obozowiska; większość z nich miała na sobie jedynie bieliznę (przy panującym kilkudziesięciostopniowym mrozie), a na niektórych stwierdzono mniej lub bardziej dziwne obrażenia. Kilka miesięcy później sprawę umorzono, a za oficjalną przyczynę tragedii podano po prostu działanie nieznanej siły. Sprawa do dziś pozostaje niewyjaśniona, a także budzi rozmaite kontrowersje i wątpliwości. Nakręcono także na jej podstawie horror pt. Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Na cześć przywódcy grupy miejsce tragedii nazwano Przełęczą Diatłowa.

Kholat nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, choć obecnie należy się jej spodziewać w pierwszym kwartale 2015 roku. Będzie ona dostępna na komputerach osobistych z systemami Windows i Mac. Planowane lokalizacje to polska, angielska, francuska, niemiecka, włoska, rosyjska i hiszpańska.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Kholat

Kholat