Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2014, 10:53

Dying Light - wersje na X360 i PS3 anulowane

Firma Techland poinformowała, że gra Dying Light ukaże się wyłącznie na PC, XOne i PS4. Wersje na konsole siódmej generacji (X360 i PS3) zostały porzucone po długiej serii testów, gdy stało się jasne, że starsze platformy sprzętowe nie poradzą sobie z technicznym zaawansowaniem produkcji.

Dying Light w skrócie:
  • Producent: Techland
  • Wydawca (świat): Warner Bros.
  • Gatunek: gra akcji z widokiem FPP i otwartym światem w realiach apokalipsy zombie
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery (Polska): 30 stycznia 2015

Jeśli nie mogliście doczekać się sposobności, by poskakać po mieście Haran i powalczyć z zombiakami na Xboksie 360 lub PlayStation 3, to czeka Was srogie rozczarowanie – firma Techland ogłosiła, że produkcja gry Dying Light w wersji na konsole siódmej generacji została wstrzymana. Jako przyczynę podano techniczne niedostatki tych platform sprzętowych – nie są one w stanie poradzić sobie z otwartym światem wymagającym generowania do 200 tysięcy obiektów naraz i opartego na fizyce realistycznego oświetlenia w taki sposób, by przemieszczanie się po dostępnym obszarze było dostatecznie płynne, biorąc pod uwagę wymogi opracowanego na potrzeby tego tytułu parkourowego systemu poruszania się (Natural Movement). Twórcy uważają, że wszystkie te elementy są nieodłączną częścią zabawy w Dying Light, dlatego po serii wewnętrznych testów – gdy stało się jasnym, że Xbox 360 i PlayStation 3 nie poradzą sobie z postawionym przed nimi zadaniem – z ciężkim sercem zdecydowano się porzucić te urządzenia.

Tym razem zombie z Techlandu nie zaatakują konsol Xbox 360 i PlayStation 3. - Dying Light porzuca wersje na X360 i PS3 - wiadomość - 2014-10-29
Tym razem zombie z Techlandu nie zaatakują konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

W oświadczeniu Techland nie poinformował, co z osobami, które złożyły zamówienie przedpremierowe na grę w jednej ze wstrzymanych edycji, ale można oczekiwać, że zostanie im zaoferowany zwrot pieniędzy lub jakaś inna forma rekompensaty. Na koniec przypomnijmy, że Dying Light zadebiutuje w naszych stronach 30 stycznia 2015 roku, trzy dni po globalnej premierze. Po dzisiejszym obwieszczeniu w zabawie w ganianego z żywymi trupami zostali tylko posiadacze pecetów i konsol ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4).