Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 10:21

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Star Wars: Battlefront od EA przewidziane na lato 2015

Podczas spotkania akcjonariuszy Electronic Arts podsumowującego wyniki firmy w ostatnim kwartale, padła informacja o planach wydania nowego Battlefronta latem 2015 roku. Wydarzeniu temu miałaby towarzyszyć premiera siódmego epizodu filmowych Star Wars.

Star Wars: Battlefront od EA przewidziane na lato 2015 - ilustracja #1

Długo wyczekiwana kontynuacja serii Star Wars: Battlefront otrzymała orientacyjny termin premiery. Dyrektor finansowy Electronic Arts, Blake Jorgensen, ogłosił podczas spotkania akcjonariuszy firmy, że nowy Battlefront ujrzy światło dzienne latem 2015 roku.

Niezobowiązujące oświadczenie dyrektora wskazuje też na to, że publikacja gry zbiegnie się z premierą siódmego epizodu filmowej sagi Gwiezdnych Wojen. Dowiedzieliśmy się także, że Battlefront traktowany jest priorytetowo spośród wszystkich gier z uniwersum Star Wars, nad którymi pracują podległe EA studia – pojawi się na rynku jako pierwszy z nich.

Pieczę nad produkcją gry powierzono zlokalizowanemu w Los Angeles oddziałowi studia DICE. Na chwilę obecną deweloper udzielił zdawkowych informacji na temat nowego Battlefrontana targach E3 podzielono się jedynie krótkim teaserem. Wszystko wskazuje jednak na to, że rozgrywka nie ulegnie zmianie i tytuł pozostanie sieciową strzelanką. Szwedzi z DICE posiadają ogromne doświadczenie w tym gatunku - to im zawdzięczamy serię Battlefield.

Electronic Arts w maju tego roku pozyskało wyłączne prawa do wszystkich pozostawionych w spadku po LucasArts tytułów. Pieczę nad odpowiednią formą nowej odsłony popularnej serii Battlefront powierzono oddziałowi DICE w Los Angeles. Inne podległe EA studia, czyli Visceral (cykl Dead Space) i BioWare (Knights of the Old Republic), pracują równocześnie nad innymi tytułami osadzonymi w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Seria Battlefront pojawiła się po raz pierwszy w 2004 roku. Zainspirowana takimi tytułami jak Battlefield 1942 oferowała taktyczną rozgrywkę w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gracze wybierali jedną z sześciu dostępnych klas i stawali przed zadaniem zajęcia jak największego obszaru mapy działań. Na najbardziej wyróżniających się na polu bitwy czekała możliwość chwycenia ze miecz świetlny i siania popłochu przy użyciu Mocy. Tryb online pozwalał na udział maksymalnie 64 graczy, co wraz ze znaną z filmów scenerią umożliwiało stworzenie naprawdę zachwycających starć. Ostatnia, druga, część serii miała swoją premierę w 2005 roku.