Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 14:19

autor: Góral

Utworzono DICE LA - studio stworzy gry oparte na marce Star Wars

Firma Electronic Arts postanowiła otworzyć nowy oddział studia DICE w Los Angeles. Deweloper będzie zajmował się produkcją gier wykorzystujących licencję Star Wars. Niestety nie ujawniono informacji na temat pierwszego projektu.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o podpisaniu umowy pomiędzy koncernem Disney, a firmą Electronic Arts, na mocy której tworzone będą gry oparte na marce Star Wars. „Elektronicy” już wzięli się do pracy, gdyż założono specjalny oddział studia DICE w Los Angeles, który zajmować będzie się właśnie Gwiezdnymi Wojnami.

DICE LA, niech Moc będzie z Wami. - Utworzono DICE LA - studio stworzy gry oparte na marce Star Wars - wiadomość - 2013-05-15
DICE LA, niech Moc będzie z Wami.

Nowy deweloper przed końcem bieżącego roku ma zatrudniać około 60 osób, a obecnie w filii pracują już osoby odpowiedzialne wcześniej za Medal of Honor oraz ludzie z zewnątrz. Główny manager firmy, Karl-Magnus Troedsson, stwierdził, że docelowo w ekipie mają znajdować się najlepsi ludzie z branży, a samo DICE musi się w dalszym ciągu się rozwijać. Niestety nie ujawniono żadnych informacji na temat pierwszego projektu, ale można strzelać w ciemno, że będzie to FPS z naciskiem na sieciowe zmagania (w domyśle nowy Battlefront).

Niedawno przez Electronic Arts przetoczyła się fala zwolnień. Dostało się pracownikom PopCap Vancouver i Quicklime Games, cięcia dotknęły studio Playfish i EA Hyderabad, nie wiadomo także co się stanie z EA Partners. Teraz wiemy już, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowego studia.

DICE to szwedzki deweloper założony w 1992 roku. Firma zasłynęła głównie dzięki strzelankom z serii Battlefield i została w pełni przejęta przez koncern Electronic Arts w 2006 roku. W ostatnich latach studio pracuje w zasadzie tylko przy swoim flagowym FPS-ie, wspomagając inne, wewnętrzne ekipy EA (współtworzyli chociażby Medal of Honor z 2010 roku). Najbardziej niedocenioną grą DICE jest Mirror's Edge, które pomimo wielu pochlebnych opinii graczy i recenzentów, sprzedało się w niewielkim nakładzie, przez co do tej pory nie stworzono kontynuacji tej produkcji.