Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2013, 09:44

autor: moir

Electronic Arts i Disney łączą siły. Amerykański gigant stworzy gry oparte na marce Star Wars

Amerykański koncern Electronic Arts wszedł w posiadanie licencji zapewniającej mu wyłączność na wszystkie gry wideo oparte na marce Star Wars. Umowa podpisana wczoraj z Disneyem stanowi, że nad kolejnymi produkcjami z uniwersum Gwiazdnych Wojen będą pracować najlepsze studia należące do EA.

Od czasu zamknięcia studia LucasArts przez koncern Disney dalsze losy marki Star Wars w branży gier komputerowych nie były do końca jasno określone. Wszelkie wątpliwości dotyczące przyszłości uniwersum Gwiezdnych Wojen na małych ekranach zostały rozwiane wczoraj, kiedy to oficjalnie ogłoszono, że to firma Electronic Arts będzie odpowiedzialna za kolejne produkcje traktujące o świecie zamieszkiwanym przez zastępy rycerzy Jedi i okrutnych Sithów.

Electronic Arts posiada teraz wyłączność na wszystkie gry oparte na marce Star Wars. - Electronic Arts i Disney łączą siły. Twórcy Battlefield, Mass Effect oraz Dead Space będą odpowiedzialni za przyszłe produkcje z uniwersum Star Wars - wiadomość - 2013-05-07
Electronic Arts posiada teraz wyłączność na wszystkie gry oparte na marce Star Wars.

Jak czytamy w opublikowanym oświadczeniu, koncerny mają w planach wspólne stworzenie wielu tytułów opartych na marce Star Wars i przeznaczonych na wszystkie dostępne platformy sprzętowe, w tym urządzenia mobilne i tablety. Zawarta umowa przewiduje przede wszystkim nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy wiodącymi strukturami obu stron. Należące do Electronic Arts zespoły DICE (seria Battlefield), Visceral (cykl Dead Space) oraz BioWare (trylogia Mass Effect, Star Wars: The Old Republic), połączą swe siły, by wspólnie tworzyć najnowsze produkcje osadzone w świecie stworzonym przez George’a Lucasa. Zdradzono również jak będzie wyglądał podział obowiązków pomiędzy sygnatariuszami umowy. EA będzie odpowiedzialne za tytuły przeznaczone stricte dla rdzennych graczy, podczas gdy Disney skupi się na bardziej casualowych grach społecznościowych.

Frank Gibeau, członek kierownictwa Electronic Arts, powiedział:

Każdy deweloper marzy by móc tworzyć gry oparte na uniwersum Star Wars. Nasze trzy najlepsze studia mają okazję spełnić to marzenie i przygotować epickie przygody dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. Nowe doświadczenia, które stworzymy, mogą przypominać te towarzyszące filmom, choć nasze produkcje będą posiadać zupełnie oryginalne historie i sposoby rozgrywki.

Czas pokaże czy przyszłe gry Electronic Arts sprostają wymaganiom stawianym przez fanów serii Star Wars. Wydaje się jednak, że trzy renomowane studia ze ścisłej światowej czołówki powinny podołać temu zadaniu. Pozostaje nam jedynie czekać na pierwsze zapowiedzi wydawnicze amerykańskiego giganta.

Póki co nie wiadomo jeszcze nic o losach dwóch anulowanych wcześniej projektów, którymi zajmowało się studia LucasArts – Star Wars 1313 oraz Star Wars: First Assault. Koncern Electronic Arts nie zajął jeszcze żadnego stanowiska w tej sprawie.

  1. Oficjalna strona internetowa koncernu Electronic Arts
  2. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars