Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 10:30

autor: luckie

SimCity ze zmianą poziomu dróg

W najnowszym patchu do SimCity studio Maxis odda graczom narzędzie do zmiany poziomu dróg. Obniżając lub podnosząc ulice z łatwością stworzymy tunele, wiadukty i mosty.

Maxis umożliwi graczom tworzenie tuneli i mostów - SimCity ze zmianą poziomu dróg - wiadomość - 2013-08-01
Maxis umożliwi graczom tworzenie tuneli i mostów
Nowy patch do SimCity
  • Możliwość zmiany poziomu dróg
  • Usprawnione SI pojazdów
  • Sadzenie drzew
  • Naprawiony system podarunków

Najnowsza aktualizacja do SimCity wprowadzi narzędzie do budowy mostów, wiaduktów i tuneli. Sam proces ma być bardzo prosty – podczas wyznaczania trasy wystarczy przytrzymać przycisk „.” lub „,”, aby ją obniżyć lub podnieść. Można będzie to zrobić tylko przy tworzeniu nowej drogi – nie zmienimy poziomu już istniejących ulic.

Ponadto łatka ma zawierać kilka mniejszych usprawnień, do których należy poprawienie sztucznej inteligencji pojazdów, w celu zredukowania korków w wirtualnych miastach. Naprawiony ma zostać również system podarunków pieniężnych – zdarza się, że wysłana kwota nie dociera do adresata. Ponadto twórcy oddadzą do dyspozycji graczy możliwość sadzenia drzew. Pozostałe drobne poprawki opisano na forum gry. Aktualizacja jest obecnie testowana i powinna zostać udostępniona lada dzień.

Oddanie graczom narzędzia do modyfikacji poziomu dróg jest najwyraźniej wynikiem ankiety, którą studio Maxis wysyłało jakiś czas temu do fanów SimCity. Mieli oni zdecydować, jak bardzo zainteresowani są proponowanymi zmianami. Jedną z nich było właśnie obniżanie i podnoszenie ulic. Inne sugestie obejmowały m.in. zabawę offline, rozszerzenie granic miast, kształtowanie terenu, itd. Całkiem możliwe, że gracze doczekają się owych usprawnień w nadchodzących aktualizacjach.