Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 11:44

autor: Draug

The Last of Us – wkrótce poznamy szczegóły na temat pierwszego DLC

Studio Naughty Dog poinformowało, że szczegółowe informacje na temat pierwszego rozszerzenia do gry The Last of Us pojawią się wkrótce. Najprawdopodobniej doczekamy się ich pod koniec bieżącego miesiąca.

Dzięki sesji pytań i odpowiedzi, którą serwis Reddit zorganizował z twórcami gry The Last of Us, dowiedzieliśmy się, że jeszcze w tym miesiącu poznamy szczegółowe informacje na temat pierwszego planowanego DLC do wspomnianej produkcji. Możliwe, że nastąpi to na targach PAX Prime, które odbędą się w Seattle w dniach 30 sierpnia – 2 września.

Czy w fabularnym rozszerzeniu raz jeszcze spotkamy Joela i Ellie? - The Last of Us – wkrótce poznamy szczegóły na temat pierwszego DLC - wiadomość - 2013-08-01
Czy w fabularnym rozszerzeniu raz jeszcze spotkamy Joela i Ellie?
The Last of Us w skrócie:
  • Postapokaliptyczna gra akcji TPP od twórców serii Uncharted, ekskluzywna dla PlayStation 3.
  • Silnie skoncentrowana na fabule, opowiadającej o przygodach doświadczonego Joela i młodej Ellie.
  • Tytuł odniósł ogromny sukces – jest najlepiej sprzedającą się nową marką na PlayStation 3, a jego średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 95 procent.

Niestety, twórcy nie byli skłonni udzielić choćby najmniejszych wskazówek na temat tego, czego możemy spodziewać się po pierwszym spośród trzech planowanych rozszerzeń. Nie wiemy zatem nawet, czy będzie to dodatek fabularny, wzbogacający tryb single player, czy pakiet przeznaczony dla entuzjastów rozgrywki wieloosobowej. Zdradzono jednak, że gdyby miał to być ten pierwszy, możemy spodziewać się w nim powrotu pewnych postaci, które znamy z podstawowej fabuły. Natomiast w przypadku DLC skoncentrowanego na multiplayerze najprawdopodobniej otrzymamy głównie pakiet nowych map.

Przygody w świecie zniszczonym przez infekcję zdobyły serca graczy na całym świecie. - The Last of Us – wkrótce poznamy szczegóły na temat pierwszego DLC - wiadomość - 2013-08-01
Przygody w świecie zniszczonym przez infekcję zdobyły serca graczy na całym świecie.

Przy okazji wspomnianej sesji twórcom zadano również pytanie o to, czy mamy szansę doczekać się jakiejś formy kontynuacji historii Joela i Ellie. „Jest to możliwe” – padła odpowiedź. – „Ogólnie jesteśmy na etapie rozważania różnych koncepcji, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji dotyczącej tego, jaką grę zrobimy w następnej kolejności.” Czyżby zatem uległo zmianie stanowisko twórców z ubiegłego roku, kiedy to deklarowali, że fabuła The Last of Us będzie miała zamkniętą strukturę i nie pozostawi miejsca na sequel?