Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 12:06

autor: luckie

Dobre wyniki Resident Evil: Revelations i Dragon's Dogma: Dark Arisen. Capcom odnotowuje spadek formy

Firma Capcom jest zadowolona z wyników sprzedaży Resident Evil: Revelations i Dragon's Dogma: Dark Arisen w minionym kwartale. Mimo to, w okresie od kwietnia do czerwca 2013 roku firma Capcom poradziła sobie nieco słabiej niż przed rokiem.

Resident Evil: Revelations zadebiutował na 3DS-ie, a niedawno pojawił się na inne platformy - Dobre wyniki Resident Evil: Revelations i Dragon's Dogma: Dark Arisen. Capcom odnotowuje spadek formy - wiadomość - 2013-08-01
Resident Evil: Revelations zadebiutował na 3DS-ie, a niedawno pojawił się na inne platformy
Jak w minionym kwartale poradził sobie Capcom?
  • Zyski ogółem wyniosły 8,4 mln dolarów – o 37% mniej niż przed rokiem
  • Resident Evil: Revelations sprzedał się w liczbie niemal 900 tys. kopii
  • Dragon’s Dogma: Dark Arisen w wersji cyfrowej został kupiony 550 tys. razy
  • Dobrze poradziły sobie także mniejsze sieciowe gry

Firma Capcom ujawniła wyniki finansowe za miniony kwartał (od kwietnia do czerwca 2013 roku). Zyski korporacji spadły o 37% w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku, sięgając 8,4 milionów dolarów. Przychód ze sprzedaży okazał się o 6% niższy niż przed rokiem i wyniósł 177,8 milionów dolarów. Wydawca twierdzi, że jednym z powodów słabszego wyniku był brak dużych tytułów mobilnych.

Capcom donosi, że do końca czerwca Resident Evil: Revelations niemal osiągnął prognozowaną liczbę 900 tysięcy sprzedanych kopii. Gra zadebiutowała w styczniu 2012 roku w wersji konsolę Nintendo 3DS, a w maju tego roku doczekała się rozszerzonej edycji na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Wii U. Seria Resident Evil liczy sobie do tej pory 86 odsłon i wydań, które łącznie sprzedały się w nakładzie 57 milionów kopii.

Capcom jest zadowolony również z wyniku wydanego pod koniec kwietnia Dragon's Dogma: Dark Arisen. Sama cyfrowa wersja dodatku znalazła 550 tysięcy nabywców. Do innych sukcesów firmy zalicza się gra sieciowa Monster Hunter Frontier G oraz przeglądarkowa Onimusha: Soul.