Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 sierpnia 2013, 12:19

autor: Hed

Sony na plusie w ostatnich miesiącach – nie dzięki marce PlayStation

Firma Sony zarobiła 35 milionów dolarów w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego, dzięki lepszej sprzedaży między innymi smartfonów. Do tego wyniku nie przyczynił się oddział zajmujący się marką PlayStation, który odnotował straty.

Firma Sony jest na plusie, chociaż nie jest to zasługą konsol PlayStation. - Sony na plusie w ostatnich miesiącach – nie dzięki marce PlayStation - wiadomość - 2013-08-01
Firma Sony jest na plusie, chociaż nie jest to zasługą konsol PlayStation.

Firma Sony odnotowała niewielki zysk w pierwszym kwartale obecnego roku fiskalnego, zakończonym z końcem czerwca. Koncern ujawnił w raporcie finansowym, że zarobił 35 milionów dolarów, co jest znacznie lepszym wynikiem w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, kiedy Sony straciło 200 milionów dolarów. Niestety do tych rezultatów nie przyczynił się oddział zajmujący się grami, który odnotował straty ze względu na słabszą sprzedaż konsol i wydatki związane z PlayStation 4.

Segment Sony poświęcony grom odnotował sprzedaż na poziomie 1,2 miliarda dolarów, czyli mniej więcej tyle samo jak przed rokiem. Mimo utrzymania równego poziomu, strata operacyjna wzrosła z 3,5 miliarda jenów do 14,8 miliarda jenów, czyli około 149 milionów dolarów. Stało się tak ze względu na spadek sprzedaży sprzętu, w tym konsol PlayStation 3, PSP oraz PlayStation 2, co zrównoważyła nieco sytuacja na rynku walutowym oraz wzrost zainteresowania oprogramowaniem. Nie wystarczyło to jednak, by pokryć zwiększone wydatki na rozwój PlayStation 4.

Źródło: raport finansowy firmy Sony. - Sony na plusie w ostatnich miesiącach – nie dzięki marce PlayStation - wiadomość - 2013-08-01
Źródło: raport finansowy firmy Sony.

Jak widać, marka PlayStation nie zarabiała dla Sony w ostatnich miesiącach, ale firma i tak wypadła nienajgorzej. Zyski zapewniło między innymi duże zainteresowanie smartfonami – wzrosła ich sprzedaż oraz średnia cena, za jaką koncern sprzedawał produkty tego typu. Pomogła także korzystna sytuacja jena oraz poprawa kondycji segmentu telewizyjnego. Sony spodziewa się, że marka PlayStation będzie sprzedawała się lepiej w tym roku fiskalnym, który zakończy się w marcu 2014 roku. Stanie się tak oczywiście dzięki premierze PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona firmy Sony

PlayStation 4 to nowa konsola Sony, która została zapowiedziana na początku tego roku. Sprzęt będzie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor, 8 GB pamięci operacyjnej oraz kartę grafiki firmy AMD. Ta konfiguracja pozwoli grać w gry oraz korzystać z wielu innych funkcji społecznościowych czy multimedialnych. Koncern wspiera platformę takimi tytułami ekskluzywnymi, jak Killzone: Shadow Fall, czy inFamous: Second Son. Premiera odbędzie się pod koniec roku.