Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Professional Farmer 2015 (PC)

Symulator Farmy 2015 PC

Professional Farmer 2015 | Maszyny Rolnicze 2015

Kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych symulatorów rolniczych, rozwijanych przez rodzime studio PlayWay.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | polskie | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Professional Farmer 2015 (PC)

producent: PlayWay

wydawca: PlayWay

wydawca PL: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5grudnia2014

5grudnia2014

pudełko PL

Symulator Farmy 2015 (ang. Professional Farmer 2015) stanowi kolejną grę z serii symulatorów rolniczych powstających w polskiej firmie PlayWay na zlecenie niemieckiej spółki UIG Entertainment.

Tak jak poprzednio, obejmujemy kontrolę nad rolnikiem, który prowadzi własne gospodarstwo. Angażujemy się bezpośrednio w prowadzenie prac, głównie z wykorzystaniem rozmaitych pojazdów i innych maszyn. Z tygodnia na tydzień stopniowo rozszerzamy i dywersyfikujemy naszą działalność (uprawa roli, hodowla zwierząt etc.), zaopatrując się w bardziej nowoczesną technologię, zatrudniając na farmie pracowników i – w rezultacie – osiągając coraz większe zyski.

Rozgrywka może toczyć się na jednym z dwóch rozległych obszarów, oferujących 30 km2 powierzchni i ponad 150 pól. Do naszej dyspozycji oddano prawie 150 maszyn rolniczych, w tym traktory, kombajny i przyczepy. Nie zabrakło także rozmaitych rodzajów upraw (zboża, rośliny okopowe, zielonka). W edycji 2015 wprowadzono dodatkową gałąź produkcji w postaci sadownictwa, wymagającego m.in. sadzenia, pielęgnowania, podcinania, nawożenia i szczepienia drzewek, a także wykorzystującego nowe maszyny. Oprócz tego zaimplementowano roczny cykl upraw oparty na kalendarzu. Nie brak także możliwości rozbudowy istniejącej zabudowy gospodarczej, jak również wznoszenia zupełnie nowych budynków.

Twórcy zadbali również o poprawioną trójwymiarową oprawę graficzną. Nie tylko zaoferowano bardziej szczegółowe maszyny i otoczenie, ale także uwzględniono efekty w rodzaju zmiany wyglądu gleby podczas prac w polu oraz brudzenia się i wizualnego zużywania sprzętu.

Jeszcze jedna istotna nowość to tryb wieloosobowy. Gracze mogą ze sobą współpracować w prowadzeniu gospodarstwa, a także obdarzać się nawzajem zadaniami dodatkowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 279 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.6 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Symulator Farmy 2015

Wymagania wiekowe Professional Farmer 2015

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Farmy 2015

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8

Recenzja gry Symulator Farmy 2015 - farmerskie udręki po polsku
Recenzja gry Symulator Farmy 2015 - farmerskie udręki po polsku

Recenzja 10 grudnia 2014, 15:44

Twórcom nie udało się także zepsuć kalendarza upraw ziemnych, w przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej drzew owocowych. Proces zasiewu i wzrostu zazwyczaj przebiega bez zakłóceń, choć czasami zdarzają się zupełnie nieuzasadnione momenty, w których zboże bezceremonialnie gnije mimo wykonanego uprzednio oprysku i nawożenia. Czym to jest podyktowane – trudno powiedzieć i podejrzewam, że również i twórcy nie byliby nam w stanie pomóc w rozwiązaniu tej zagadki. Poza takimi incydentami trzeba jednak jasno powiedzieć, że gra odpowiednio symuluje to, jak przebiega proces uprawy roli, czyli spełnia swoje podstawowe zadanie.