Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONEPS3X360
Okładka Farming Simulator 15 (PC)
OkładkaFarming Simulator 15 (PC)

Farming Simulator 15

Szósta odsłona popularnego cyklu symulatorów rolniczych, powracająca na najważniejsze platformy sprzętowe po roku przerwy, podczas którego swoją wersję gry dostali jedynie posiadacze smartfonów i konsol przenośnych.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

Farming Simulator 15 Premiera

30paź2014

PC

19maj2015

X360 PS3 PS4 XONE

Gry podobne do Farming Simulator 15

Farming Simulator 2013

Pure Farming 2018

Symulator Farmy 2016

Podczas gdy wydany w 2014 roku Farming Simulator 14 trafił jedynie w ręce posiadaczy handheldów (PS Vita i 3DS), kolejna edycja, opatrzona numerkiem 15, ponownie została stworzona z myślą o „dużych” platformach sprzętowych. Tradycyjnie już mamy do czynienia z symulatorem zarządzania farmą, będącym dziełem szwajcarskiego studia Giants Software.

Podstawowe założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzedniczki. W dalszym ciągu naszym zadaniem jest obsiewanie pól, hodowla zwierząt oraz kupowanie coraz lepszego sprzętu i wyposażenia dla naszego rolniczego przedsiębiorstwa za pieniądze uzyskane ze sprzedaży płodów rolnych i innych dóbr wyprodukowanych na naszej farmie.

Tym razem „interes” możemy prowadzić w dwóch różnych środowiskach. Do domyślnej lokacji, znanej z poprzedniej odsłony, dołączył obszar w Europie Północnej (Skandynawia), cechujący się odmiennym krajobrazem i nieco innymi warunkami – jako przykład można podać chociażby obecność większej ilości terenów leśnych. Wiąże się z tym kolejna nowość, jaką jest zarządzanie lasem – dodano sprzęt, który pozwala nam ścinać drzewa. Tym samym nie mogło zabraknąć wyposażenia od nowych producentów, jak New Holland czy Ponsse. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pojawieniu się myjki ciśnieniowej, dzięki której zmywamy brud osadzający się na pojazdach podczas pracy.

Tak jak w poprzedniej odsłonie, nie brakuje również trybu rozgrywki wieloosobowej. Tym razem zarządzać farmą ramię w ramię może do szesnastu graczy jednocześnie, połączonych przez Internet lub sieć lokalną.

Powróciło także szerokie wsparcie dla modyfikacji tworzonych przez fanów.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 2571 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 1587 głosów czytelników.

Farming Simulator 15 cena w dniu premiery: 74,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Farming Simulator 15

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Farming Simulator 15 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
X360
PS3
XONE
PS4