Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS3X360XONEPS4
Okładka Farming Simulator 15 (PC)

Farming Simulator 15

Szósta odsłona popularnego cyklu symulatorów rolniczych, powracająca na najważniejsze platformy sprzętowe po roku przerwy, podczas którego swoją wersję gry dostali jedynie posiadacze smartfonów i konsol przenośnych.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

Okładka Farming Simulator 15 (PC)

data premiery gry:

30paź2014

PC

19maj2015

X360 PS3 XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Podczas gdy wydany w 2014 roku Farming Simulator 14 trafił jedynie w ręce posiadaczy handheldów (PS Vita i 3DS), kolejna edycja, opatrzona numerkiem 15, ponownie została stworzona z myślą o „dużych” platformach sprzętowych. Tradycyjnie już mamy do czynienia z symulatorem zarządzania farmą, będącym dziełem szwajcarskiego studia Giants Software.

Podstawowe założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzedniczki. W dalszym ciągu naszym zadaniem jest obsiewanie pól, hodowla zwierząt oraz kupowanie coraz lepszego sprzętu i wyposażenia dla naszego rolniczego przedsiębiorstwa za pieniądze uzyskane ze sprzedaży płodów rolnych i innych dóbr wyprodukowanych na naszej farmie.

Tym razem „interes” możemy prowadzić w dwóch różnych środowiskach. Do domyślnej lokacji, znanej z poprzedniej odsłony, dołączył obszar w Europie Północnej (Skandynawia), cechujący się odmiennym krajobrazem i nieco innymi warunkami – jako przykład można podać chociażby obecność większej ilości terenów leśnych. Wiąże się z tym kolejna nowość, jaką jest zarządzanie lasem – dodano sprzęt, który pozwala nam ścinać drzewa. Tym samym nie mogło zabraknąć wyposażenia od nowych producentów, jak New Holland czy Ponsse. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pojawieniu się myjki ciśnieniowej, dzięki której zmywamy brud osadzający się na pojazdach podczas pracy.

Tak jak w poprzedniej odsłonie, nie brakuje również trybu rozgrywki wieloosobowej. Tym razem zarządzać farmą ramię w ramię może do szesnastu graczy jednocześnie, połączonych przez Internet lub sieć lokalną.

Powróciło także szerokie wsparcie dla modyfikacji tworzonych przez fanów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2515 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 1587 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Farming Simulator 15

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Farming Simulator 15

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Recenzja gry Farming Simulator 15 - rolnik szuka łaty
Recenzja gry Farming Simulator 15 - rolnik szuka łaty

Recenzja 4 listopada 2014, 11:17

Niemałe zaskoczenie często powoduje także fakt, iż w trakcie obróbki roli w miejscu, gdzie jeszcze nie dotarliśmy swoją maszyną, nagle pojawia się trawa. Co gorsza, nic nie da się z nią zrobić, mamy więc do czynienia z kuriozalną sytuacją, w której nierzadko pół pola będzie leżało odłogiem w związku z prostymi błędami w kodzie gry. Możecie sobie tylko wyobrazić, jakież zdziwienie maluje się na twarzy skonsternowanego rolnika…

PC
X360
PS3
XONE
PS4