Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Professional Farmer 2014 (PC)

Symulator Farmy 2014 PC

Professional Farmer 2014

Symulator pracy na roli z użyciem specjalistycznego sprzętu mechanicznego. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie firmy PlayWay na zlecenie UIG Entertainment i według zamysłu wydawcy jest sukcesorką serii Agrar Simulator.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | polskie | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Professional Farmer 2014 (PC)

producent: PlayWay

wydawca PL: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2013

5grudnia2013

pudełko PL

Professional Farmer 2014 to kolejna rolnicza symulacja w portfolio wydawniczym niemieckiej firmy firmy UIG Entertainment. Produkcja adresowana jest do miłośników symulatorów prac z użyciem profesjonalnych pojazdów i maszyn.

W trakcie zabawy gracz wciela się w rolę rolnika, prowadzącego współczesnego gospodarstwo agrarne. Do jego obowiązków należy przede wszystkim obsługa ciężkiego sprzętu związanego z uprawą roli (traktory, kombajny, glebogryzarki itp.). Rozbudowany tryb kariery zawiera elementy strategii ekonomicznej, umożliwiając rozwinięcie skromnej farmy w imperium rolne.

Mechanika rozgrywki bazuje na rozwiązaniach doskonale znanych fanom rolniczych symulatorów, w tym chociażby serii Agrar Simulator. Sednem zabawy jest kierowanie rozmaitymi pojazdami i maszynami, które zostały starannie odwzorowane pod względem wyglądu oraz parametrów technicznych na podstawie autentycznych modeli popularnych marek (m.in. Krampe, Rauch, Fliegl i Horsch). Zarówno model jazdy, jak i system sterowania zostały odpowiednio uproszczone, dzięki czemu obsługa wirtualnych urządzeń rolniczych nie powinna sprawiać problemów nawet mniej doświadczonym graczom.

Novum wprowadzonym w Professional Farmer 2014 jest zaawansowany system pogodowy. Uwzględnia on czynniki atmosferyczne towarzyszące pracy na roli w różnych porach roku. W trakcie zabawy gracze muszą zmagać się m.in. z zimowymi opadami śniegu, wiosennymi burzami, letnimi suszami i jesienną słotą.

W warstwie wizualnej Professional Farmer 2014 nie odbiega od standardów wyznaczonych przez wcześniejsze gry rolnicze wydawnictwa UIG (np. Agrar Simulator 2013). Gra oferuje trójwymiarową grafikę z obfitującymi w detale modelami maszyn oraz efektownie prezentującymi się krajobrazami terenów rolniczych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 792 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Professional Farmer 2014

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Farmy 2014

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i3 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Recenzja gry Symulator farmy 2014 - szukamy zboża w stogu siana
Recenzja gry Symulator farmy 2014 - szukamy zboża w stogu siana

Recenzja 7 grudnia 2013, 12:00

Osobną działkę stanowią zwierzęta, a ich największą zaletą jest fakt, że są samowystarczalne. Same się odżywiają, same załatwiają swoje potrzeby, same na siebie zarabiają – po prostu istnieją i tym samym przynoszą nam godziwe pieniążki. Czy to krowy, kury czy kaczki – wszystkie napychają nam kabzę tylko dlatego, że żyją. Nasza w tym głowa, by w zagrodzie znalazło się ich jak najwięcej – w końcu po co rezygnować ze stałego, całorocznego źródła dochodu, niewymagającego żadnych nakładów finansowych poza kupnem? Najważniejsze, że zwierzęta nie zdychają, co potrafiło się zdarzyć we wcześniejszych tego typu produkcjach (Agrar Symulator 2013).