Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2013, 11:08

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Symulator Farmy 2014 rozpoczyna orkę na polskich polach

Symulator Farmy 2014 oryginalnie zadebiutował 28 listopada na komputerach PC w cyfrowej dystrybucji. Natomiast dziś ma miejsce oficjalna polska premiera produkcji w wydaniu pudełkowym.

Koniec leniuchowania. Czas odpalić swoje traktory! - Symulator Farmy 2014 rozpoczyna orkę na polskich polach - wiadomość - 2013-12-05
Koniec leniuchowania. Czas odpalić swoje traktory!

Dziś w polskich sklepach debiutuje Symulator Farmy 2014 – kolejna gra rolnicza od firmy UIG Entertainment (wydawca serii Agrar Simulator). Tytuł dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej wyłącznie na komputerach PC, w dwóch wersjach - Edycji Standardowej (sugerowana cena 59,90 zł) oraz Złotej za 69,90 zł. Warto jednak zapoznać się z ofertą poszczególnych sprzedawców, u których ceny zaczynają się już od 45 zł.

Przed zakupem można także sprawdzić udostępnioną kilka dni temu wersję demonstracyjną, którą znajdziecie na karcie produktu w sklepie Steam. Pozwala ona zaznajomić się z podstawowymi zasadami rozgrywki i sprawdzić stabilność działania na posiadanym komputerze.

Symulator Farmy 2014 (na Zachodzie funkcjonujący jako Professional Farmer 2014) to produkcja przygotowana przez studio PlayWay, znane z innych gier tego typu (Stara Farma 1962, Maszyny Rolnicze 2013 - Wielkie Mistrzostwa, itd.). Elementem wyróżniającym tytuł spośród innych projektów tego typu jest zaawansowany system pogodowy.

Symulator Farmy 2014 rozpoczyna orkę na polskich polach - ilustracja #3Na rynku znajduje się także seria Farming Simulator tworzona przez studio GIANTS Software. Co ciekawe, gra ta funkcjonowała dawniej w Polsce jako Symulator Farmy, jednak od 2012 roku sytuacja uległa zmianie. Pierwotnie bowiem gry sygnowane tą nazwą dystrybuowane były przez firmę Techland, która zastrzegła sobie prawa do tej marki. Jakiś czas temu oryginalna seria przeszła pod skrzydła firmy CDP.pl, która została zmuszona do korzystania z angielskiej nazwy, natomiast wrocławski dystrybutor tytułuje tak teraz symulatory rolnicze rozprowadzane przez siebie.