Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Agrar Simulator 2013 (PC)

Symulator Farmy 2013 PC

Agrar Simulator 2013 | Agricultural Simulator 2013

Kolejna z dorocznych odsłon jednej z najpopularniejszych symulacji rolniczych, rozwijanych przez niemieckie studio ActaLogic.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Agrar Simulator 2013 (PC)

producent: ActaLogic

wydawca PL: Techland

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada2012

23listopada2012

pudełko PL

Seria Agrar Simulator zaliczana jest do czołówki gatunku rolniczych symulacji. Tworząc jej czwartą odsłonę ekipa deweloperska niemieckiego studia ActaLogic postawiła sobie za zadanie wzbogacić dotychczasowe rozwiązania o nowe elementy, w tym lepszej jakości oprawę audiowizualną.

Wzorem wcześniejszych gier z cyklu, Agrar Simulator 2013 (polski tytuł Symulator Farmy 2013) pozwala wcielić się w rolę współczesnego rolnika, który w gospodarstwie posługuje się wieloma wyspecjalizowanymi maszynami. Tym razem gracz może zająć się uprawą roli i hodowlą zwierząt na trzech mapach – w Toskanii, Alpach oraz na amerykańskiej farmie.

Tradycyjnie już twórcy gry zadbali o szeroki wybór pojazdów i urządzeń, jakich można użyć do pracy na wirtualnej roli. W grze znalazło się kilkadziesiąt wiernie odwzorowanych modeli maszyn z oferty takich producentów jak: Fendt, Valtra, Massey Ferguson, Challenger, Fliegl, Horsch i Amazone.

Nowości wprowadzone w Symulatorze Farmy 2013 to m.in. nowe rodzaje upraw (słonecznik) i gatunki zwierząt hodowlanych (w tym konie, owce oraz świnie), a także zaawansowany system pomocników, którym zlecać można np. zadania transportowe. Jedną z największych zmian jest wprowadzenie zróżnicowanych właściwości fizycznych podłoża, co wpływa na właściwości jezdne maszyn.

Zastosowany silnik graficzny – InsomniaEngine generuje trójwymiarowe otoczenie z dużą ilością detali. Uwagę zwracają fotorealistyczne modele maszyn rolniczych. Twórcy zadbali o takie szczegóły jak chociażby brud pokrywający urządzenia w trakcie pracy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 806 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Symulator Farmy 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Symulator Farmy 2013

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2
  • 5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepszy)
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja gry Symulator farmy 2013 – piąte koło u wozu
Recenzja gry Symulator farmy 2013 – piąte koło u wozu

Recenzja 29 listopada 2012, 13:11

Rozgrywkę toczymy na trzech, różniących się głównie architekturą terenu oraz zabudową, mapach: w Toskanii, Alpach oraz na typowej amerykańskiej wsi. Poza zagrodą i zlokalizowanymi tuż obok polami uprawnymi próżno szukać tu czegokolwiek ciekawego – dookoła wszędzie zielony ugór, gdzieniegdzie urozmaicony niezbyt gęstym lasem. Życie rolnika na wirtualnej farmie także i tym razem okazuje się kompletnie nijakie i jednostajne – na okolicznych uprawach nie dzieje się nic, a z pobliskich dróg wieje kompletną pustką. Nawet jeśli próbujemy znaleźć kogoś do towarzystwa, to wszystko zdaje się być przeciwko nam. Zatrudnianie pomocników, teoretycznie mających wesprzeć nas w obróbce wybranego poletka, to w tej grze rozwiązanie wyjątkowo ryzykowne. Pracownicy wyznają bowiem zasadę „czy się stoi, czy się leży, tysiąc pięćset się należy” – mimo iż z naszej kasy regularnie ściągana jest odpowiednia ilość gotówki, pola nierzadko leżą odłogiem, a najęci parobkowie albo nie pojawiają się w ogóle, albo siedzą w traktorze na terenie gospodarstwa, nigdzie się nie ruszając. A to dopiero początek jednego wielkiego rolniczego kabaretu, który swoimi błędami niezamierzenie sprezentowali nam twórcy gry.