Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Agrar Simulator 2013 (PC)

Symulator Farmy 2013 PC

Agrar Simulator 2013 | Agricultural Simulator 2013

Kolejna z dorocznych odsłon jednej z najpopularniejszych symulacji rolniczych, rozwijanych przez niemieckie studio ActaLogic.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Agrar Simulator 2013 (PC)

producent: ActaLogic

wydawca PL: Techland

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada2012

23listopada2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seria Agrar Simulator zaliczana jest do czołówki gatunku rolniczych symulacji. Tworząc jej czwartą odsłonę ekipa deweloperska niemieckiego studia ActaLogic postawiła sobie za zadanie wzbogacić dotychczasowe rozwiązania o nowe elementy, w tym lepszej jakości oprawę audiowizualną.

Wzorem wcześniejszych gier z cyklu, Agrar Simulator 2013 (polski tytuł Symulator Farmy 2013) pozwala wcielić się w rolę współczesnego rolnika, który w gospodarstwie posługuje się wieloma wyspecjalizowanymi maszynami. Tym razem gracz może zająć się uprawą roli i hodowlą zwierząt na trzech mapach – w Toskanii, Alpach oraz na amerykańskiej farmie.

Tradycyjnie już twórcy gry zadbali o szeroki wybór pojazdów i urządzeń, jakich można użyć do pracy na wirtualnej roli. W grze znalazło się kilkadziesiąt wiernie odwzorowanych modeli maszyn z oferty takich producentów jak: Fendt, Valtra, Massey Ferguson, Challenger, Fliegl, Horsch i Amazone.

Nowości wprowadzone w Symulatorze Farmy 2013 to m.in. nowe rodzaje upraw (słonecznik) i gatunki zwierząt hodowlanych (w tym konie, owce oraz świnie), a także zaawansowany system pomocników, którym zlecać można np. zadania transportowe. Jedną z największych zmian jest wprowadzenie zróżnicowanych właściwości fizycznych podłoża, co wpływa na właściwości jezdne maszyn.

Zastosowany silnik graficzny – InsomniaEngine generuje trójwymiarowe otoczenie z dużą ilością detali. Uwagę zwracają fotorealistyczne modele maszyn rolniczych. Twórcy zadbali o takie szczegóły jak chociażby brud pokrywający urządzenia w trakcie pracy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 811 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Symulator Farmy 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Symulator Farmy 2013

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2
  • 5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepszy)
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja gry Symulator farmy 2013 – piąte koło u wozu
Recenzja gry Symulator farmy 2013 – piąte koło u wozu

Recenzja 29 listopada 2012, 13:11

Rozgrywkę toczymy na trzech, różniących się głównie architekturą terenu oraz zabudową, mapach: w Toskanii, Alpach oraz na typowej amerykańskiej wsi. Poza zagrodą i zlokalizowanymi tuż obok polami uprawnymi próżno szukać tu czegokolwiek ciekawego – dookoła wszędzie zielony ugór, gdzieniegdzie urozmaicony niezbyt gęstym lasem. Życie rolnika na wirtualnej farmie także i tym razem okazuje się kompletnie nijakie i jednostajne – na okolicznych uprawach nie dzieje się nic, a z pobliskich dróg wieje kompletną pustką. Nawet jeśli próbujemy znaleźć kogoś do towarzystwa, to wszystko zdaje się być przeciwko nam. Zatrudnianie pomocników, teoretycznie mających wesprzeć nas w obróbce wybranego poletka, to w tej grze rozwiązanie wyjątkowo ryzykowne. Pracownicy wyznają bowiem zasadę „czy się stoi, czy się leży, tysiąc pięćset się należy” – mimo iż z naszej kasy regularnie ściągana jest odpowiednia ilość gotówki, pola nierzadko leżą odłogiem, a najęci parobkowie albo nie pojawiają się w ogóle, albo siedzą w traktorze na terenie gospodarstwa, nigdzie się nie ruszając. A to dopiero początek jednego wielkiego rolniczego kabaretu, który swoimi błędami niezamierzenie sprezentowali nam twórcy gry.