Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2012, 14:51

autor: Olek

Symulator Farmy 2013 - Techland kusi wirtualnych traktorzystów

Lepszej jakości oprawa graficzna, bardziej realistyczna fizyka jazdy i nowe rodzaje upraw - takie atrakcje oferować ma Symulator Farmy 2013. Najnowsza odsłona cyklu Agrar Simulator trafi do polskich sklepów w połowie listopada. Firma Techland planuje wypuszczenie gry w trzech edycjach – standardowej, złotej oraz kolekcjonerskiej.

Symulator Farmy 2013 - Techland kusi wirtualnych traktorzystów - ilustracja #1
Nadjeżdża Symulator Farmy 2013.
Symulator Farmy 2013
  1. producent: ActaLogic
  2. wydawca: UIG Entertainment
  3. gatunek: symulatory (rolnicze)
  4. polska premiera: 15 listopada 2012 r.
  5. platforma sprzętowa: PC

Co prawda żniwa już za nami, ale tej jesieni szykuje się prawdziwe starcie z użyciem traktorów, kombajnów i snopowiązałek. Niespełna trzy tygodnie po polskiej premierze gry Farming Simulator 2013 na sklepowe półki trafi konkurencyjny produkt – Symulator Farmy 2013 (Agrar Simulator 2013). Miłośnicy rolniczych symulacji nie powinni więc narzekać na brak ciekawych propozycji.

Seria Agrar Simulator (Agricultural Simulator) nigdy nie cieszyła się takim uznaniem jak Landwirtschafts Simulator (Farming Simulator), ale deweloperzy ze słoweńskiego studia ActaLogic przekonują, że już niebawem to się zmieni. Najnowsza gra z tego cyklu doczeka się bowiem zdecydowanie lepszej oprawy graficznej, wiernie odwzorowanych modeli maszyn takich producentów jak Massey Ferguson, Fendt i Horsch oraz całej masy usprawnień w rozgrywce.

Symulator Farmy 2013 - Techland kusi wirtualnych traktorzystów - ilustracja #2

„Największym zaskoczeniem dla fanów będzie nowa oprawa graficzna oraz prawdziwa fizyka ziemi. Po pierwsze, dzięki współpracy z firmami produkującymi maszyny rolne, modele maszyn zostały odtworzone z niesamowitą dokładnością. Po drugie w poprzednich częściach, zmiany gleby były oddawane tylko i wyłącznie w formie graficznej, zmieniały się tekstury. Teraz gracze będą musieli uważać na wybrzuszenia, muldy etc. Będą one maiły realny wpływ na prowadzenie pojazdów. Zespół z ActaLogic postarał się, aby odczucia z bycia farmerem i sterowania pojazdami były jeszcze bardziej autentyczne, niż do tej pory” – przekonuje Tomasz Gawlikowski, z firmy Techland.

Licząc na duże zainteresowanie Symulatorem Farmy 2013 wśród miłośników wirtualnego rolnictwa firma Techland planuje wypuszczenie gry w trzech edycjach. Standardowa kosztować będzie 59,90 zł. Za Złotą, wzbogaconą m.in. o historyczne modele maszyn, graczom przyjdzie zapłacić 79,90 zł. Natomiast cena i zawartość Edycji Kolekcjonerskiej ujawnione zostaną niebawem.

Zamieszanie z nazewnictwem

Symulator Farmy 2013 - Techland kusi wirtualnych traktorzystów - ilustracja #3Niejeden gracz może poczuć się skołowany tytułami kolejnych rolniczych symulacji dostępnych na polskim rynku. Dlaczego Symulator Farmy 2013 nie ma nic wspólnego z Symulatorem Farmy 2011 i Symulatorem Farmy 2009? W rzeczywistości są to gry z dwóch różnych serii – Agrar Simulator i Landwirtschafts Simulator (Farming Simulator), rozwijanych odpowiednio przez studia ActaLogic i GIANTS Software.

Nazwę Symulator Farmy wprowadziła firma Techland wydając na naszym runku gry Landwirtschafts Simulator 2009 i Landwirtschafts Simulator 2011. Z czasem cykl ten trafił do oferty konkurencyjnego dystrybutora - CD Projektu. Techland zachował jednak prawa do marki Symulator Farmy, pod którą obecnie wydawane są gry z serii Agrar Simulator. Tymczasem marka Landwirtschafts Simulator ukazuje się w Polsce jako Farming Simulator.

  1. Strona internetowa firmy Techland