Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2012, 15:41

autor: sathorn

Wielki finał drugiego sezonu League of Legends już dzisiejszej nocy!

W niedzielę o godzinie 4 nad ranem polskiego czasu, w Los Angeles odbędzie się jedno z największych wydarzeń esportowych w historii. Wielki finał drugiego sezonu League of Legends zapowiadany jest jako spektakularna kulminacja serii potyczek, pomiędzy najlepszymi drużynami na świecie.

„Największe, najbogatsze, najbardziej profesjonalne” – takich określeń lubi używać firma Riot Games w odniesieniu do organizowanych przez siebie mistrzostw drugiego sezonu League of Legends. Już dzisiejszej nocy impreza ta znajdzie swoje zwieńczenie w amerykańskim mieście Los Angeles, gdzie odbędzie się wielki finał.

Wielki finał drugiego sezonu League of Legends już dziś! - ilustracja #1
Kto zgarnie puchar? Azjaci czy Azjaci?

Po trzech dniach rozgrywek wyłoniły się dwie drużyny, które powalczą w Galen Center, w amerykańskim mieście Los Angeles, o tytuł mistrza świata i milion dolarów dla zwycięzcy. O godzinie 4 rano polskiego czasu w szranki staną Taipei Assassins (Tajwan) i Azubu Frost (Korea Południowa). Mecz zostanie rozegrany w systemie best-of-five, czyli do trzech zwycięstw.

Riot Games, twórcy League of Legends, a zarazem organizatorzy mistrzostw, obiecują rozmach i profesjonalizm. Na widowni w Galen Center zasiąść ma dziesięć tysięcy osób, a wydarzenie komentować będą najlepsi casterzy. Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez kolejnych problemów technicznych, które dały nam się we znaki trzeciego dnia zawodów.

W wielkim finale pojawią się zatem tylko ekipy z Azji. Obiecujące Moscow Five odpadło w półfinale po dramatycznej w walce z Taipei Assassins, natomiast Counter Logic Gaming Europe, które udało się w końcu dokończyć i wygrać ćwierćfinałowe spotkanie przeciwko World Elite, nie poradziło sobie następnie z Azubu Frost.

Wydarzenie można śledzić za pośrednictwem poniższych kanałów:

Stream w języku angielskim:

Stream w języku polskim:

Riot Games, organizator wydarzenia, aktywnie angażujący się i inwestujący w promowanie swojej gry jako e-sportu, opublikował też niedawno ikonografikę obrazującą popularność ich tytułu.

gry