Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 15:47

autor: Hed

League of Legends ma 32 miliony aktywnych graczy

W League of Legends gra aktywnie aż 32 miliony graczy z całego świata. Studio Riot Games ujawniło, że dziennie produkcję odwiedza 12 milionów osób.

League of Legends ma 32 miliony aktywnych graczy - ilustracja #1

Zastanawialiście się ostatnio ile osób gra w League of Legends? Z obliczeń studia Riot Games wynika, że stosunkowo niewiele brakuje, aby społeczność skupiona wokół produkcji zrównała się z liczbą mieszkańców Polski. Grywa w nią bowiem regularnie aż 32 miliony ludzi. Deweloper ma powody do dumy i przechwałek, czego zresztą nie omieszkał zrobić, publikując imponujące zestawienie liczbowe. To niesamowite jak rozrosła się ta niepozorna MOBA free-to-play.

Podobnych statystyk ostatnio widzieliśmy dziesiątki, ale i tak warto rzucić okiem na wyniki League of Legends. Która inna produkcja może poszczycić się 32 milionami aktywnych graczy, a więc takimi, którzy zagrali chociaż jedną grę w ciągu miesiąca? Przy tym rezultacie społeczność, jaką zgromadził World of Warcraft wydaje się skromna. Tym bardziej, że każdego dnia League of Legends odwiedza 12 milionów osób. Tylu abonamentów gra Blizzarda miała tylko u szczytu popularności.

League of Legends ma 32 miliony aktywnych graczy - ilustracja #2

Dzięki tak imponującym wynikom Riot Games nie boi się nazwać League of Legends „najczęściej graną grą wideo na świecie” (studio wzięło pod uwagę liczbę godzin rozgrywanych w ciągu miesiąca). Produkcja jest też potęgą na arenie esportowej, o czym świadczy duże zainteresowanie rozgrywanym właśnie finałem drugiego sezonu, w którym ogólna pula nagród wynosi 5 milionów dolarów. Przypominamy, że po pewnych problemach technicznych mecze zostały wznowione.

League of Legends wystartowała w 2009 roku i stopniowo budowała swoją potęgę. Obecnie gra nie ma sobie równych w gatunku MOBA. Niedługo spróbuje to zmienić firma Valve ze swoją Dota 2. Riot Games ma jeszcze jeden inny problem: niezbyt dobrą opinię o społeczności fanów League of Legends. Próbą poprawienia jej stanu jest wprowadzony niedawno system oceniania grających.

  1. Oficjalna strona League of Legends