Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2012, 16:17

autor: Hed

League of Legends otrzymał system honoru – czy to koniec problemów?

League of Legends otrzymał system honoru, który zdaniem Riot Games pomoże w oczyszczeniu społeczności z negatywnych emocji. Rozwiązanie sprowadza się do nagradzania graczy za pozytywne zachowania podczas gry.

League of Legends otrzymał system honoru nagradzający wartościowych graczy - ilustracja #1

Firma Riot Games dodała do League of Legends system honoru, który ma pomóc w problemach, z jakimi boryka się gra. Niezwykle popularna produkcja free-to-play wywołuje w ludziach nienajlepsze emocje, przez co w wielu meczach dochodzi do słownych przepychanek. Za pomocą nowego rozwiązania będziemy mogli wskazać pomocne osoby i w ten sposób pomóc w budowaniu lepszej, mniej nieprzyjaznej dla nowych graczy społeczności.

Do tej pory gracze League of Legends mogli co najwyżej zgłaszać innych użytkowników łamiących regulamin zabawy. Donosy nie pomogły jednak w wyeliminowaniu nienawiści. Nowy pomysł to działanie w przeciwną stronę: po każdym meczu będziemy mogli nagrodzić innych jedną z odznak: za przyjazne relacje, bycie pomocnym, dobrą grę drużynową lub honorowe zachowanie. Punkty honoru nie będą walutą, ale mają wiązać się z pewnymi bonusami.

Riot Games nie dało jeszcze odpowiedzi na to, jakie benefity otrzymają gracze uznani za pozytywną część społeczności. Deweloper przyznaje, że będzie eksperymentował z tym aspektem nowego systemu. Co ciekawe, w taki sam sposób do sprawy podchodzi firma Valve – podobne funkcje wspomagające budowanie społeczności znajdziemy w Dota 2. Więcej informacji o systemie honoru znajdziecie na oficjalnej stronie League of Legends.

  1. Oficjalna strona League of Legends – system honoru
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.