Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2012, 12:36

autor: Hed

Riot Games zapowiada mistrzostwa drugiego sezonu League of Legends – pula nagród to 3 miliony dolarów!

W mistrzostwach drugiego sezonu League of Legends gracze powalczą o 3 miliony dolarów. Studio Riot Games przedstawiło rozpiskę rozgrywek – finał odbędzie się w październiku w Los Angeles.

Riot Games zapowiada mistrzostwa drugiego sezonu League of Legends – pula nagród to 3 miliony dolarów! - ilustracja #1

Studio Riot Games ogłosiło rozpiskę mistrzostw świata drugiego sezonu w League of Legends, czyli popularnej adaptacji „doty” w wersji free to play. Drużyny graczy zmierzą się w finałach regionalnych i ogólnoświatowych o nagrody, których łączna wartość wynosi 3 miliony dolarów. To kolejne potwierdzenie tego, że ta produkcja cieszy się ogromną popularnością i przynosi niesamowite pieniądze. Finał turnieju odbędzie się 13 października w Los Angeles.

Drugi sezon League of Legends trwa od listopada ubiegłego roku i powoli wkracza w kolejną fazę. W najbliższych miesiącach zostanie wybranych 12 drużyn z całego świata, w tym trzy z Europy, które spotkają się w październiku w wielkim finale. Europejską elitę poznamy na tegorocznych targach gamescom w niemieckiej Kolonii. Najlepsi zmierzą się na arenie przygotowanej przez Uniwersytet Południowej Kalifornii w USA, liczącej 23 tysiące metrów kwadratowych.

Rozpiska rozgrywek:

  1. Chiny kontynentalne: 26 lipca - Szanghaj, Chiny w China Joy - 2 drużyny
  2. Europa: 16 sierpnia - Kolonia, Niemcy, targi Gamescom - 3 drużyny
  3. Ameryka Północna: 31 sierpnia - Seattle, Stany Zjednoczone, PAX Prime - 3 drużyny
  4. Korea: 21 września - Seul, Korea w OGN eSports Stadium - 2 drużyny
  5. Tajwan/Hong Kong/Makau: 22 września - Tajpej, Tajwan w G1 - 1 drużyna
  6. Azja południowo-wschodnia: wrzesień - Singapur w Garena Carnival - 1 drużyna
Riot Games zapowiada mistrzostwa drugiego sezonu League of Legends – pula nagród to 3 miliony dolarów! - ilustracja #2

Twórcy League of Legends mają powody do zadowolenia – ich produkcja urosła do miana zjawiska i stała się jedną z najpopularniejszych dyscyplin esportowych. Z tego względu, Riot Games mogło przeznaczyć aż 5 milionów dolarów na całkowitą pulę nagród w drugim sezonie (w tym 3 miliony na mistrzostwa). Chyba nie trzeba mówić, że to niesamowite pieniądze, niespotykane w turniejach poświęconych innym grom. Osoby, które wybierają się na gamescom, mogą więc liczyć na nie lada emocje.

  1. Oficjalna strona League of Legends