Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2012, 11:52

autor: sathorn

Honor w League of Legends - Riot Games walczy z chamstwem

Twórcy League of Legends, najpopularniejszej gry MOBA na świecie, wciąż walczą z trollami, którzy grasują po ich serwerach. Kolejną odsłoną tej batalii ma być wprowadzenie Honoru.

Firma Riot Games, twórcy najpopularniejszej obecnie gry MOBA na świecie, postanowili powalczyć o dobre zachowanie graczy w League of Legends. Aby zdusić chamstwo i trolling panujący wśród społeczności, projektanci pracują obecnie nad wprowadzeniem instytucji Honoru.

Honor w League of Legends - Riot Games walczy z chamstwem - ilustracja #1
Najpopularniejsza gra typu MOBA na świecie ma problem z trollami

Jeffery Ling, projektant pracujący w Riot Games, przyznał na oficjalnym forum gry, że ciężko było poprawić zachowanie graczy w League of Legends. Co prawda, takie rozwiązania jak LeaverBuster (banujący na pewien czas osoby, które wychodziły z meczu), oraz Trybunał (piętnujący najgorszych osobników, działających na niekorzyść drużyny) pomogły wyplewić największe chwasty, ale problem pozostał nierozwiązany.

Twórcy zauważyli, że ich dotychczasowe działania były negatywne, tzn. wprowadzały kary. Tym razem Riot Games chciałoby użyć marchewki zamiast kija. W związku z tym osoby, które będą zachowywały się wyjątkowo dobrze i swoją postawą poprawiać będą jakość doświadczenia, jakim jest gra w League of Legends, zostaną wyróżnione.

Ling, aby to zobrazować, przywołuje taką sytuację: „Wyobraź sobie, że podczas zabawy znajdujesz się w sytuacji, w której twój towarzysz mógłby Cię z łatwością strollować, albo zwyzywać, ale zamiast tego okazuje się być pomocnym, współczującym graczem. Mówi „nie martw się tą pierwszą krwią”.”.

Krótko mówiąc: poprzez Honor studio Riot Games ma zamiar zaoferować coś trwałego graczom, którzy sprawiają, że zabawa w League of Legends jest przyjemna. Póki co, nie podano żadnych szczegółów - nowych informacji mamy wyczekiwać wraz z zapowiedzą kolejnej łatki.