Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCX360PS3
Okładka Farming Simulator 2013 (PC)

Farming Simulator 2013

Landwirtschafts Simulator 2013

Kolejna odsłona popularnej serii symulacyjnej rozwijanej od kilku lat przez szwajcarskie studio Giants Software. W Farming Simulator 2013 wcielamy się ponownie w postać profesjonalnego farmera, który musi zadbać o prawidłowe funkcjonowanie oraz rozwój swego gospodarstwa.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze

Okładka Farming Simulator 2013 (PC)

data premiery gry:

25paź2012

PC

4wrz2013

X360 PS3

W nowej części popularnego „symulatora farmy” po raz kolejny przyjmujemy rolę rolnika, który musi zająć się swoją farmą i zadbać o jej prawidłowy rozwój. Krok po kroku poznajemy uroki życia na wsi, a naszym głównym celem jest uzbieranie środków potrzebnych do stworzenia nowoczesnego gospodarstwa. Podczas zabawy przygotowujemy i nawozimy pola, siejemy i sadzimy wybrane rośliny oraz doglądamy zwierząt. Wyprodukowane dobra sprzedajemy, aby zdobyć fundusze na coraz lepszy sprzęt, który sprawi, że cały proces będzie bardziej efektywny. Aby usprawnić działanie farmy musimy zaopatrzyć się w m.in. pługi, siewniki, prasy, kultywatory, kosiarki czy przyczepy.

Najnowsza odsłona serii Farming Simulator, podobnie jak poprzednie części, wprowadza do cyklu sporo nowości. Gracze otrzymali m.in. ponad 20 licencjonowanych marek sprzętu i maszyn. Deweloperzy przygotowali też nowy system wytwarzania upraw oraz związanych z tym zagrożeń, takich jak usychanie, czy gnicie roślin. Dodano nowe gatunki zwierząt hodowlanych. Twórcy usprawnili również oprawę graficzną (poprawiono tekstury oraz detale obiektów) i wprowadzili całkowicie nową, ogromną mapę z możliwością stawiania budynków oraz zakupu ziemi. Nie zabrakło także trybu wieloosobowego. Zadbano również o to, by produkt cechował się prostotą przygotowywania modów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2130 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 1764 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Farming Simulator 2013

Klasyfikacja PEGI Farming Simulator 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Farming Simulator 2013

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)Vista(SP2)/7
  • łącze internetowe
Recenzja gry Farming Simulator 2013 - orka na ugorze
Recenzja gry Farming Simulator 2013 - orka na ugorze

Recenzja 3 listopada 2012, 12:11

Nadal momentami ciężko zrozumieć system uprawy i zasady rządzące szybkością wzrostu poszczególnych zbóż. FS 2013 pozwala na pominięcie kluczowych etapów w fazie przygotowywania gruntu i zasiewu – po zakończeniu zbioru i uprzedniej kultywacji ziemi możemy bez przeszkód przystąpić do obsiewania pola bez konieczności wcześniejszego zaorania areału. Nie trzeba być dyplomowanym rolnikiem, by wiedzieć, że orka to jeden podstawowych aspektów uprawy roli, determinujący odpowiedni zbiór – w tej grze nie dość, że można ten fragment spokojnie pominąć, to jeszcze nie ma on żadnego wpływu na ilość zboża zebranego podczas żniw. Niewielkie oddziaływanie na plony ma także stosowanie płodozmianu w celu zapobieżenia wyjałowieniu gleby – różnice w zbiorach są praktycznie niezauważalne. Dobrym pomysłem stało się wprowadzenie systemu gnicia i usychania upraw – zmusza to do pielęgnowania roślin i dbania o przyzwoity stan gruntu. Dobry gospodarz powinien pamiętać o podlewaniu i nawożeniu ziemi, choć – szczególnie na początku zabawy – wskutek braków sprzętowych nie zawsze jest to możliwe. Nieco mniej efektywne w przyszłości staje się również pole pozostawione odłogiem – regularny zasiew to podstawa, gdyż niewykorzystany areał generuje same straty.

PC
X360
PS3