Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2013, 17:11

autor: Ender

Data premiery Farming Simulator na PlayStation 3 i Xboksie 360

Producenci gry Farming Simulator podali dokładną datę premiery jej wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Tytuł, będący rozszerzoną wersją pecetowego odpowiednika, trafi do sklepów na początku września.

Farming Simulator jest już od jakiegoś czasu dostępny na konsolach 3DS i PS Vita - Farming Simulator na PlayStation 3 i Xboksie 360 we wrześniu - wiadomość - 2013-08-13
Farming Simulator jest już od jakiegoś czasu dostępny na konsolach 3DS i PS Vita

Kolejne odsłony serii Farming Simulator od lat biją rekordy popularności na komputerach PC. To, że dzieło niemieckiego studia Giants Software zadebiutuje także na dużych konsolach wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Dziś producenci podali jednak ostateczną datę premiery gry, która w Europie została ustalona na 6 września. Tytuł pojawi się równocześnie na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Dostępny będzie w edycji pudełkowej oraz najprawdopodobniej także cyfrowej, w sugerowanej cenie 39,99 euro (ok. 160 zł).

Konsolowy port jest znacząco rozszerzoną edycją wydanego pod koniec zeszłego roku Farming Simulator 2013. Produkcja ta okazała się najlepiej sprzedającą się odsłoną cyklu. Globalnie znalazła ona większa liczbę nabywców niż niejeden z największych wysokobudżetowych tytułów na PC. Gra ma być prawie dwukrotnie większa od swojego komputerowego odpowiednika. Największa z wprowadzonych nowości to możliwość zakosztowania życia amerykańskiego farmera, co jest ukłonem deweloperów w stronę fanów cyklu po drugiej stronie Atlantyku. Twórcy dodali nowe lokacje inspirowane typowymi rolniczymi krajobrazami USA, tak więc poza bezkresnymi polami kukurydzy zobaczymy też typową wiejską architekturę tego rejonu świata.

W bogatym zestawie ponad 100 różnych maszyn rolniczych znajdziemy renomowany i licencjonowany sprzęt 20 różnych producentów, takich jak Case IH, Deutz-Fahr, Lamborghini, Same czy Horsch. Farming Simulator będzie dostępny w grywalnej formie na targach Gamescom, które odbędą się w niemieckiej Kolonii w dniach 21-24 sierpnia.

Część bogatego parku maszynowego przygotowanego przez twórców na potrzeby gry - Farming Simulator na PlayStation 3 i Xboksie 360 we wrześniu - wiadomość - 2013-08-13
Część bogatego parku maszynowego przygotowanego przez twórców na potrzeby gry

Seria Farming Simulator cieszy się niesłabnącą popularnością chociaż pozostaje w cieniu wielkich produkcji i wartych setki milionów dolarów multiplatformowych marek. O jej sile może świadczyć fakt, że od czasu ukazania się pierwszej odsłony cyklu w 2009 roku, symulatory sprzedały się w łącznym nakładzie prawie dwóch milionów egzemplarzy, a zainteresowanie nimi nie słabnie, lecz rośnie.

  1. Recenzja pecetowej wersji gry Farming Simulator 2013 – orka na ugorze
  2. Oficjalna strona serii