Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2013, 15:09

Farming Simulator trafi we wrześniu na konsole

We wrześniu tego roku Farming Simulator pojawi się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja jest rozszerzonym portem pecetowej wersji tytułu oznaczonej numerem 2013, która pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się gier rolniczych na świecie.

Dzięki konsolowej wersji gry zakosztujemy życia na amerykańskiej wsi - Farming Simulator trafi we wrześniu na konsole - wiadomość - 2013-04-06
Dzięki konsolowej wersji gry zakosztujemy życia na amerykańskiej wsi

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że pecetowa seria symulatorów rolniczych Farming Simulator pojawi się również na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Producent marki, niemieckie studio Giants Software, zapowiedziało właśnie, że gra zadebiutuje na tych platformach w pierwszym tygodniu września tego roku. Konsolowy port będzie znacząco rozszerzoną edycją wydanego pod koniec zeszłego roku Farming Simulator 2013. Produkcja ta okazała się najlepiej sprzedającą się odsłoną cyklu, która globalnie znalazła większa liczbę nabywców niż niejeden z największych wysokobudżetowych tytułów na PC.

Nadchodzące Farming Simulator ma być prawie dwukrotnie większe od swojego komputerowego odpowiednika. Największą nowością będzie możliwość zakosztowania życia amerykańskiego farmera. Twórcy dodali bowiem nowe lokacje inspirowane typowymi rolniczymi krajobrazami USA. Poza bezkresnymi polami kukurydzy zobaczymy też typową wiejską architekturę tego rejonu świata. Do bogatego zestawu maszyn rolniczych, deweloperzy wprowadzili nowe, których producentami są firmy: Case IH, Lizard, Kramer, Horsch oraz znany wszystkim rodzimy Ursus. Na razie nie wiemy nic na temat ceny tytułu i tego czy będzie on dostępny jedynie w dystrybucji cyfrowej czy też doczeka się również standardowego pudełkowego wydania.

Amerykańskie pola będą większe od europejskich odpowiedników i wiązać mają się z nimi inne wyzwania - Farming Simulator trafi we wrześniu na konsole - wiadomość - 2013-04-06
Amerykańskie pola będą większe od europejskich odpowiedników i wiązać mają się z nimi inne wyzwania

Seria Farming Simulator cieszy się niesłabnącą popularnością chociaż pozostaje w cieniu wielkich produkcji i wartych setki milionów dolarów multiplatformowych marek. O jej sile może świadczyć fakt, że od czasu ukazania się pierwszej odsłony cyklu w 2009 roku, symulatory sprzedały się w łącznym nakładzie prawie dwóch milionów egzemplarzy, a zainteresowanie nimi nie słabnie, lecz rośnie.

  1. Recenzja gry Farming Simulator 2013 - orka na ugorze
  2. Oficjalna strona serii