Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 grudnia 2014, 15:33

autor: Góral

Powstaje kontroler dedykowany grom z serii Farming Simulator

Firmy Saitek i GIANTS Software nawiązały współpracę w ramach której pracują nad specjalnym kontrolerem dla gier z serii Farming Simulator. Zestaw składać ma się z kierownicy, dwóch pedałów oraz panela bocznego.

Tymi pojazdami będziemy wkrótce kierować przy użyciu kontrolera firmy Saitek. - Powstaje kontroler dedykowany grom z serii Farming Simulator - wiadomość - 2014-12-17
Tymi pojazdami będziemy wkrótce kierować przy użyciu kontrolera firmy Saitek.

Ciekawe wieści dotarły do nas z obozu Saitek i GIANTS Software. Obie firmy postanowiły bowiem połączyć siły, by stworzyć kontroler dedykowany grom z serii Farming Simulator. Sprzęt złożony będzie z zestawu kilku części, które mają sprawić, że poczujemy się, jakbyśmy siedzieli za kierownicą traktora lub innej maszyny rolniczej. W związku z tym producent zatroszczy się przede wszystkim o kierownicę z 900 stopniowym zakresem obrotu, która wyposażona będzie także w drążek ułatwiający kręcenie oraz przyciski i gałki analogowe, umożliwiające obsługiwanie PDA, chodzenie itd. Czytając dalej natrafiamy także na standardowe dla tego typu kontrolerów pedały (gaz i hamulec) oraz najciekawszy bajer – panel boczny, odpowiadający za szereg rzeczy. Będzie on służył m.in. do sterowania podłączanymi urządzeniami (np. pługiem), włączania / wyłączania świateł, używania klaksonu i nie tylko.

Niestety nie wiemy kiedy niecodzienny kontroler trafi do sprzedaży. Żadna z firm nie uchyliła także rąbka tajemnicy dotyczącej ceny gadżetu. Opublikowano za to poniższy szkic koncepcyjny, na którym możemy zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądał cały zestaw.

Powstaje kontroler dedykowany grom z serii Farming Simulator - ilustracja #2

Farming Simulator to słynna seria gier rolniczych tworzonych przez zespół GIANTS Software. Ostatnią odsłoną jest Farming Simulator 15, który ukazał się na komputerach osobistych pod koniec października bieżącego roku (na początku przyszłego roku pojawi się na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3). Tytuł ponownie pozwala wcielić się w rolnika zajmującego się uprawą roli, hodowlą zwierząt i nie tylko. Produkcja odniosła w Polsce duży sukces, sprzedając się w ciągu miesiąca w nakładzie przekraczającym 30 tys. egzemplarzy.