Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2014, 07:11

Farming Simulator 15 wyżej od Call of Duty: Advanced Warfare. Top 10 Steam (26 października - 1 listopada)

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth drugi tydzień z rzędu "szefuje" bestsellerom Steama, ale w tym tygodniu wyścig o pieniądze graczy rozpoczął się chyba na dobre. W pierwszej dziesiątce aż cztery nowości, więc jest w czym przebierać.

Drugi tydzień dla Cywilizacji. Beyond Earth wróżymy długie życie i sporą liczbę dodatków, ale to chyba dobrze. Nowa gra Sida Meiera okazał się godnym następcą Alpha Centauri i z pewnością teraz właśnie ten tytuł jest wyznacznikiem jakości jeżeli chodzi o strategie turowe.

W pierwszej dziesiątce pojawiło się także kilka nowości. Najwyżej z nich, na miejscu drugim, zadebiutowało Farming Simulator 15. Jeszcze kilka lat temu tego typu zabawa stanowiła jakąś niewielką niszę dla największych zapaleńców maszyn rolniczych, a dzisiaj proszę... Mainstream jak się patrzy. Symulator farmera trafił nawet wyżej niż przedsprzedaż Call of Duty: Advanced Warfare. Nie odważę się zażartować, że ta tendencja się utrzyma, ale jeżeli nowe dzieło Sledgehammer Games nie uderzy z siłą młota, to fani FPS-ów będą niepocieszeni.

Lords of the Fallen dopiero ósmy, ale lepiej zapomnieć o patriotycznym uniesieniu brwi z tego powodu. To bardzo dobra, ale chyba bardziej niemiecka niż polska gra. O czym odpowiednio sformatowane reklamy u naszych zachodnich sąsiadów nie zapomniały napomknąć.

Ostatnia nowość w pierwszej dziesiątce to Europa Universalis IV: Art of War. Miejsce dziewiąte oznacza, że Potopu co prawda nie udało się powtórzyć, ale Szwedzi z Paradoksu i tak wyjdą na swoje.

1.

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth

2.

Farming Simulator 15

3.

Call of Duty: Advanced Warfare

4.

Borderlands: The Pre-Sequel!

5.

Football Manager 2015

6.

Counter-Strike: Global Offensive

7.

Arma III

8.

Lords of the Fallen

9.

Europa Universalis IV: Art of War

10.

PAYDAY 2