Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Darkest Hour (PC)

Darkest Hour PC

Strategia czasu rzeczywistego przedstawiająca w skali globalnej działania militarne i polityczne mające miejsce od początku XX wieku aż do rozpadu Związku Radzieckiego.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Darkest Hour (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2011

Darkest Hour to zbudowana na bazie silnika Hearts of Iron II samodzielna gra strategiczna, która pozwala na własnoręczne kształtowanie realiów najbardziej burzliwego okresu minionego stulecia. Autorami jest zespół doświadczonych moderów, którym firma Paradox (wydawca) dała okazję stworzenia własnej komercyjnej produkcji.

Akcja gry toczy się w XX wieku i ukazuje przebieg zarówno I i II wojny światowej, jak i całej Zimnej wojny. Gracze obejmują dowództwo nad jednym z ponad stu dostępnych państw i ich zadaniem jest przeprowadzenie własnego narodu przez te ciężkie czasy. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym i wymaga od gracza zajmowania się nie tylko aspektem militarnym, ale również ekonomicznym, politycznym i społecznym. Musimy więc zadbać zarówno o posiadanie armii, jak i o rozwój gospodarczy, inwestowanie w nowe technologie i dobre stosunki dyplomatyczne z innymi państwami. Grę cechuje bardzo wysoki poziom realizmu i skomplikowania. Twórcy umożliwili kontrolowanie każdego aspektu naszego kraju, choć jednocześnie nawet najbardziej utalentowany gracz nie dokona tego, co w rzeczywistości było niemożliwe w tamtych czasach.

Darkest Hour powstało w oparciu o silnik Hearts of Iron II, ale jednocześnie autorzy wprowadzili sporo zmian. Poza wydłużeniem okresu, w którym toczy się akcja, znacząco ulepszono sztuczną inteligencję, która teraz jest w stanie reagować na setki wydarzeń na raz. Rozbudowano też system dyplomacji, dzięki czemu ma on większy wpływ na przebieg historii. Ponadto w celu zwiększenia historycznego realizmu spore zmiany zaszły w wyglądzie mapy strategicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 460 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Darkest Hour

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Darkest Hour

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 4 MB (Riva 128 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 98 SE/2000/XP/Vista/7
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II

wiadomość15 września 2010

Szwedzi z Paradox Interactive od pewnego czasu mają w zwyczaju nagradzać najlepsze zespoły moderskie oferując im szanse opracowania komercyjnych produkcji. Do grupy takich projektów już wkrótce dołączą korzystające z silnika Hearts of Iron II gry Iron Cross oraz Darkest Hour.