Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Darkest Hour (PC)
OkładkaDarkest Hour (PC)

Darkest Hour PC

Strategia czasu rzeczywistego przedstawiająca w skali globalnej działania militarne i polityczne mające miejsce od początku XX wieku aż do rozpadu Związku Radzieckiego.

Strategiczne | RTS

Darkest Hour Premiera PC

5kwietnia2011

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Darkest Hour to zbudowana na bazie silnika Hearts of Iron II samodzielna gra strategiczna, która pozwala na własnoręczne kształtowanie realiów najbardziej burzliwego okresu minionego stulecia. Autorami jest zespół doświadczonych moderów, którym firma Paradox (wydawca) dała okazję stworzenia własnej komercyjnej produkcji.

Akcja gry toczy się w XX wieku i ukazuje przebieg zarówno I i II wojny światowej, jak i całej Zimnej wojny. Gracze obejmują dowództwo nad jednym z ponad stu dostępnych państw i ich zadaniem jest przeprowadzenie własnego narodu przez te ciężkie czasy. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym i wymaga od gracza zajmowania się nie tylko aspektem militarnym, ale również ekonomicznym, politycznym i społecznym. Musimy więc zadbać zarówno o posiadanie armii, jak i o rozwój gospodarczy, inwestowanie w nowe technologie i dobre stosunki dyplomatyczne z innymi państwami. Grę cechuje bardzo wysoki poziom realizmu i skomplikowania. Twórcy umożliwili kontrolowanie każdego aspektu naszego kraju, choć jednocześnie nawet najbardziej utalentowany gracz nie dokona tego, co w rzeczywistości było niemożliwe w tamtych czasach.

Darkest Hour powstało w oparciu o silnik Hearts of Iron II, ale jednocześnie autorzy wprowadzili sporo zmian. Poza wydłużeniem okresu, w którym toczy się akcja, znacząco ulepszono sztuczną inteligencję, która teraz jest w stanie reagować na setki wydarzeń na raz. Rozbudowano też system dyplomacji, dzięki czemu ma on większy wpływ na przebieg historii. Ponadto w celu zwiększenia historycznego realizmu spore zmiany zaszły w wyglądzie mapy strategicznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 465 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Darkest Hour: Odpowiednia dla każdego wieku.

Darkest Hour Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 4 MB (Riva 128 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 98 SE/2000/XP/Vista/7