Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command: Northern Inferno (PC)

Command: Northern Inferno PC

Samodzielne rozszerzenie do gry strategicznej Command: Modern Air/Naval Operations, opracowanej w 2013 roku przez studio Warfare Sims.

To jest dodatek do gry Command: Modern Air/Naval Operations.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty

PC Windows
Okładka Command: Northern Inferno (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22października2015

22października2015

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command: Northern Inferno to samodzielne rozszerzenie do wydanej dwa lata wcześniej na gry strategicznej Command: Modern Air/Naval Operations, prezentującej globalne spojrzenie na współczesne konflikty zbrojne i uznanej za jedną z najlepszych wojennych strategii 2013 roku. Podobnie jak pierwowzór, tytuł ukazał się wyłącznie na komputerach PC nakładem duetu Matrix/Slitherine, a za jego powstanie odpowiadają autorzy „podstawki” z międzynarodowego studia Warfare Sims. Co ciekawe, gra dostępna jest zarówno w wersji samodzielnej, jak i dodatku DLC do gry Command: Modern Air/Naval Operations.

Fabuła

W porównaniu do pierwowzoru, ukazującego cały szereg historycznych oraz fikcyjnych współczesnych konfliktów zbrojnych, Northern Inferno zawęża nieco zarówno czasokres, jak i teatr działań. Osią fabuły są fikcyjne wydarzenia z roku 1975, czyli z okresu tzw. „zimnej wojny” i eskalacji napięcia pomiędzy dwoma światowymi supermocarstwami: ZSRR i USA. Kiedy w wyniku przypadkowych działań zatopiony zostaje okręt brytyjskiej Królewskiej Marynarki, siły Układu Warszawskiego postawione zostają w stan pogotowia. Świat staje w obliczu kolejnego konfliktu, który jednak tym razem może nie być „zwykłą” wojną, ale prawdziwym nuklearnym kataklizmem. Rolą graczy staje się powstrzymanie wojsk Rosji i Układu Warszawskiego przed rozpętaniem prawdziwej apokalipsy.

Mechanika

W Northern Inferno twórcy skupili się na przygotowaniu nowej, robudowanej kampanii, złożonej z 15 scenariuszy przygotowanych przez Paula A. Bridge’a – aktywnego oficera Królewskiej Marynarki i weterana walk o Falklandy. Sama mechanika rozgrywki pozostała niezmieniona, tak więc mamy do czynienia ponownie z zaawansowaną strategią czasu rzeczywistego z opcją aktywnej pauzy. Nowo przygotowane scenariusze zaprojektowane zostały z równie dużym pietyzmem, uwzględniającym cały szereg czynników, mających wpływ na przebieg działań wojennych. Rozgrywce towarzyszą ponadto opatrzone komentarzem archiwalne materiały wideo, zaś dla graczy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z grą Command: Modern Air/Naval Battles przygotowano sześć scenariuszy szkoleniowych.

Tryby gry

Podobnie jak pierwowzór, także i Command: Northern Inferno przeznaczony jest wyłącznie dla jednego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa Command: Northern Inferno na komputerach PC nie zmieniła się w porównaniu z bazową wersją gry i czyni użytek z chwalonego, autorskiego silnika studia Warfare Sims. Dodatek współpracuje oczywiście z edytorem, stworzonym na potrzeby „podstawki”, tak więc bazując na nowych scenariuszach możemy tworzyć do gry całkiem własną zawartość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Command: Northern Inferno

12+

Wymagania sprzętowe Command: Northern Inferno

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium III 1 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD
 • 10 GB HDD
 • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 1.6 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD
 • 10 GB HDD
 • Windows XP(SP3)/Vista/7/8