Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command Live: Old Grudges Never Die (PC)

Command Live: Old Grudges Never Die PC

Pierwszy mały, niesamodzielny dodatek do rozbudowanej gry strategicznej pod tytułem Command: Modern Air/Naval Operations, wydanej przez firmy Matrix Games/Slitherine. Command Live: Old Grudges Never Die skupia się na współczesnej wojnie domowej w Syrii.

To jest dodatek do gry Command: Modern Air/Naval Operations.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Command Live: Old Grudges Never Die (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19lipca2016

19lipca2016

Steam

Command Live: Old Grudges Never Die na PC jest pierwszym rozszerzeniem dla rozbudowanej gry strategicznej pod tytułem Command: Modern Air/Naval Operations. Nad jego stworzeniem czuwało studio Warfare Sims, specjalizujące się w tego typu produkcjach, a wydaniem zajęła się firma Matrix Games/Slitherine. W portfolio wydawcy znajdują się takie tytuły, jak choćby Commander: Napoleon at War czy Close Combat: Gateway to Caen.

Fabuła

Historia opowiedziana w Command Live: Old Grudges Never Die na PC koncentruje się na wojnie domowej w Syrii. W miarę eskalacji konfliktu, przyłączają się do niego inne państwa, wspierając obie strony. Tyczy się to także Rosji i Turcji, nad których siłami zbrojnymi gracz przejmuje bezpośrednią kontrolę (pozostałe nacje sterowane są przez sztuczną inteligencję). W zależności od wybranego przez gracza państwa, na wykonanie czekają zróżnicowane zadania, w pewnym stopniu nawiązujące do wydarzeń mających miejsce w rzeczywistości.

Przypisanie celów misji do nacji, jaką wybierze gracz, jest najbardziej interesującym elementem dodatku. Turcja musi zatem dbać o ochronę przestrzeni powietrznej, nie mogąc przy tym rozpocząć wojny na własną rękę. Gracz jest zmuszony do korzystania z innych technik bojowych, nienarażających na śmierć rosyjskich żołnierzy. Nie dotyczy to jednak Kurdów - zajmowane przez nich pozycje z powodzeniem można bombardować przy pomocy myśliwców F-4. Z kolei głównym celem stawianym przed Rosją jest wspomaganie syryjskiego rządu w walce z rebeliantami. Gracz może zatem prowadzić ofensywę wymierzoną w ISIS, a także wspomagać Kurdów na północy. W trakcie prowadzonych przez siebie działań musi jednak mieć baczne oko na prowokacje ze strony NATO. Co jednak najciekawsze, Rosja może również doprowadzić do wojny z Turcją, dbając przy tym o to, by jak najdłużej utrzymać armię Stanów Zjednoczonych i NATO z dala od tego konfliktu.

Mechanika

Schemat rozgrywki w Command Live: Old Grudges Never Die na PC nie uległ większym zmianom w porównaniu z Command: Modern Air / Naval Operations. Zabawa prowadzona jest zatem na dwuwymiarowej mapie strategicznej, na której wydajemy polecenia oddanym w nasze ręce jednostkom. Po raz kolejny zadbano o jak najwierniejsze odwzorowanie warunków panujących na prawdziwym polu bitwy, więc na działania gracza nie pozostają bez wpływu czynniki zewnętrzne, takie jak topografia terenu, czy choćby warunki atmosferyczne. Sztuczna inteligencja z kolei ponownie potrafi zaskoczyć, stosując zróżnicowaną taktykę i dostosowując się do aktualnej sytuacji na froncie.

Kwestie techniczne

Command Live: Old Grudges Never Die na PC jest rozszerzeniem do Command: Modern Air/Naval Operations. Dodatek wymaga do działania podstawowej wersji gry. Z uwagi na fakt, iż produkcja korzysta z tego samego silnika graficznego, wymagania sprzętowe nie wzrosły w porównaniu z pierwowzorem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 10,99 PLN

Gry podobne do Command Live: Old Grudges Never Die

Wymagania wiekowe Command Live: Old Grudges Never Die

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Command Live: Old Grudges Never Die

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium III 1 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GT lub lepsza, Windows XP(SP3)/Vista/7/8