Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Commander: Napoleon at War (PC)

Commander: Napoleon at War PC

Commander: Napoleon at War to turowa gra strategiczna. Tytuł przenosi nas na początek XIX wieku i oferuje możliwość rozegrania wielkich bitew tamtego okresu.

Strategiczne | turowe | epoka napoleońska | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Commander: Napoleon at War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29września2008

Commander: Napoleon at War to strategia turowa, skierowana do miłośników gatunku, która wykorzystuje mapy podzielone na heksy. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Slitherine, specjalizujące się w grach strategicznych. Tytuł również współtworzą Firepower Entertainment oraz The Lordz Games Studio.

Akcja przenosi nas do roku 1805, kiedy to Napoleon jest już cesarzem. Gra pozwala nam wcielić się w głównodowodzącego wojsk jednego z państw koalicji antyfrancuskiej, czyli Anglii, Austrii, Prus lub Rosji, albo w samego wielkiego dowódcę. Treść Commander: Napoleon at War zawiera się w dziesięciu latach działań wojennych, które wchodzą w skład ośmiu kampanii. Pierwszą z nich toczymy w Austrii, gdzie czeka na nas bitwa pod Austerlitz. Potem jest między innymi wyprawa na Moskwę, a pod koniec skupiamy się na „stu dniach” Napoleona, które zostają zwieńczone bojem pod Waterloo.

Ciężkie zmagania odbywamy na lądzie a także na wodzie, gdzie rozgrywkę urozmaicają nękający nas korsarze. Oprócz tego mamy możliwość oblegania twierdz. Natomiast pomiędzy bataliami zarządzamy surowcami i rekrutujemy nowe armie. Gra oferuje dwanaście różnorodnych jednostek, pośród których znajduje się podstawowa piechota, lekka i ciężka kawaleria, czy pływająca fregata. Ponadto możemy werbować postacie historyczne, takie jak Wellington, Ney czy Blucher.

Grafika jest prosta, a interfejs nieskomplikowany. Wojska zostały tak zaprojektowane, aby wiernie oddawały historyczne realia. Atrakcją jest dynamiczny system zmian pogodowych, dzięki któremu nieraz zaskoczy nas śnieg, błoto oraz sztorm. Multiplayer pozwala na zabawę za pośrednictwem Internetu, sieci LAN, hot seat tudzież mało popularnego Play By e-Mail.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Commander: Napoleon at War

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Commander: Napoleon at War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5600 lub lepsza), 300 MB HDD, Windows XP/Vista

Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive
Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive

wiadomość23 stycznia 2010

Pisaliśmy już o Paradox Interactive Convention 2010, czyli imprezie zorganizowanej przez znanego głównie ze skomplikowanych gier strategicznych szwedzkiego wydawcę. Zlot dobiegł już końca, przynosząc nam masę ciekawych wieści. Wśród nich znalazły się także informacje o nowych tytułach, jakie Paradox ma obecnie w produkcji.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 września 2008)

wiadomość25 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: nadzieje producentów Mirror’s Edge, przejęcie GameTapa, koniec FreeStyle Street Basketball, nowe życie studia 2015, zakończenie prac nad Rhiannon: Curse of the Four Branches. Zapraszamy do lektury.

Nowa odsłona Commander osadzona w czasach Napoleona
Nowa odsłona Commander osadzona w czasach Napoleona

wiadomość26 lutego 2008

Firma Slitherine ogłosiła, iż trwają prace nad nową strategią, Commander: Napoleon at War, opartą na historii podbojów wielkiego francuskiego wodza. Poprzednia odsłona serii, Commander: Europe at War, dotyczyła II Wojny Światowej i ukazała się na naszym rynku raptem miesiąc temu.