Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Airborne Assault: Conquest Of The Aegean (PC)
OkładkaAirborne Assault: Conquest Of The Aegean (PC)

Airborne Assault: Conquest Of The Aegean PC

Trzecia z kolei pozycja z serii gier Airborne Assault, będąca strategią, umiejscowioną w realiach największego konfliktu ubiegłego stulecia – II Wojny Światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Airborne Assault: Conquest Of The Aegean Premiera PC

8czerwca2006

producent: Panther Games wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Airborne Assault: Conquest Of The Aegean to trzecia z kolei pozycja z serii gier Airborne Assault, będąca strategią, umiejscowioną w realiach największego konfliktu ubiegłego stulecia – II Wojny Światowej. Zadaniem gracza, podobnie jak to miało miejsce w wersjach wcześniejszych, jest objęcie dowództwa nad wojskami alianckimi lub niemieckimi, i doprowadzenia do zwycięstwa wybranej strony konfliktu.

Warstwa fabularna obejmuje okres całej kampanii greckiej, podczas której zmagały się wojska niemieckie, greckie, włoskie, brytyjskie i sprzymierzone. Ta niebywale ciężka kampania skupiała się przede wszystkim na walkach o przejęcie lub utrzymanie najważniejszych lotnisk - samoloty alianckie bazujące na Malcie miały kluczowe znaczenie dla obrony brytyjskich linii zaopatrzeniowych, a poza tym ciągle zagrażały analogicznym liniom Niemiec i Włoch. Faszyści opracowali plany ataku na tą twierdzę, nigdy jednak nie zostały one zrealizowane. Dzięki omawianej pozycji, gracz ma możliwość ataku na Maltę i toczenia zaciętych bojów po obu stronach konfliktu, zaś zmiana biegu historii nie jest niczym niemożliwym.

Gracz, jako najważniejszy dowódca, wydziela zadania poszczególnym jednostkom, biorącym udział w bitwie, lub – w przypadku mniej ambitnych osób – wydaje polecenia opieki nad danymi grupami żołnierzy wyznaczonym podwładnym, samemu zaś skupiając się na innych elementach. Warta uwagi jest również ulepszona, znacznie bardziej urozmaicona oprawa wizualna, która nadaje odpowiedniego klimatu i należytej otoczki całej produkcji.

  • Możliwość gry sieciowej - Internet lub LAN.
  • Wymagający przeciwnicy w trybie gry jednoosobowej – znacznie poprawiona, względem poprzednich gier z serii, inteligencja komputerowego przeciwnika.
  • Nowa Kampania – w zależności od rozstrzygnięć poszczególnych misji, cała kampania zmienia swój kształt!
  • Pokaźnie poprawiony edytor – „Map Maker”.
  • Rozbudowane krajobrazy, efekty oraz nowe mapy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Airborne Assault: Conquest Of The Aegean: 12+