Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command 2: Blitzkrieg (PC)

Strategic Command 2: Blitzkrieg PC

Kontynuacja wydanej w 2002 roku strategii turowej (Strategic Command: European Theater). Warto zaznaczyć, iż mamy tu do czynienia ze standardowym sequelem, który rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części gry.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Strategic Command 2: Blitzkrieg (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28kwietnia2006

21sierpnia2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kontynuacja wydanej w 2002 roku strategii turowej (Strategic Command: European Theater). Warto zaznaczyć, iż mamy tu do czynienia ze standardowym sequelem, który rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części gry. Autorzy „Strategic Command 2” wprowadzili wiele zmian zasugerowanych bezpośrednio przez graczy. Podstawowa mechanika zaprezentowanego świata pozostała jednak praktycznie niezmieniona.

Sequel „Strategic Command” pozwala stanąć na czele jednego z 28 państw z czego sześć otrzymało statut nadrzędnych. Do dyspozycji gracza oddano między innymi siły Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski, Francji, Włoch, Hiszpanii, Kanady, USA czy Finlandii. Powiększono również liczbę typów jednostek, których jest teraz szesnaście. Każda z nich charakteryzuje się odmiennymi współczynnikami (26 parametrów). Po raz pierwszy pojawiają się między innymi spadochroniarze, mechanicy, partyzanci oraz pojazdy-amfibie. Istotnych innowacji doczekał się moduł dyplomacji. Ogromny wpływ na przebieg negocjacji mają teraz aktualne wydarzenia. Rozwinięto także wachlarz zachowań, z których można skorzystać.

Autorzy drugiej części „Strategic Command” ulepszyli moduł odpowiedzialny za wydarzenia. Ma to niebagatelny wpływ na tworzenie własnych skryptów odpowiedzialnych za konkretne zdarzenia. Gracze w prosty sposób mogą je uaktywniać. Rozbudowano także pozostałe elementy edytora. Gracze mogą tworzyć mapy o różnych kształtach, umieszczać na nich dowolne oddziały i obiekty, ustalać ich współczynniki, tworzyć wydarzenia, a nawet zupełnie nowe państwa czy typy jednostek.

Istotną rolę odgrywa tryb multiplayer. Równie dobrze może zagrać w Sieci, jak i zdecydować się na tryb Hot Seat, w którym gracze na zmianę zasiadają przed jednym komputerem. Na jednej mapce może spotkać się maksymalnie sześciu zawodników.

„Strategic Command 2” wyróżnia się również bardziej zaawansowanymi skryptami odpowiedzialnymi za sztuczną inteligencję. Istotnej poprawie uległa oprawa graficzna. Pomimo tego, iż zachowano podział na tury znacznie ją ulepszono. Zaawansowany engine wprowadził jednak do zabawy wiele utrudnień. Gracz musi brać pod uwagę między innymi pogodę, która w niektórych sytuacjach będzie miała niebagatelny wpływ na przebieg starcia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Strategic Command 2: Blitzkrieg

Klasyfikacja PEGI Strategic Command 2: Blitzkrieg

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Strategic Command 2: Blitzkrieg

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
Premiery gier w Polsce (18-22 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (18-22 sierpnia)

wiadomość25 sierpnia 2008

Ubiegły tydzień upłynął nam bardziej pod znakiem lipskich targów Games Convention niż premier nowych tytułów w polskich sklepach. Liczba trzech świeżo wydanych produktów mówi zresztą sama za siebie. Na liście pozycji, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich siedmiu dni w kraju nad Wisłą, przeważają reedycje.

Nowa strategia o II Wojnie Światowej trafiła do tłoczni. Demo już do pobrania od nas!
Nowa strategia o II Wojnie Światowej trafiła do tłoczni. Demo już do pobrania od nas!

wiadomość5 maja 2008

Strategic Command 2: Patton Drives East wszedł w złotą fazę produkcji. Oznacza to, że płyta ze skończonym programem została już wysłana do tłoczni.

Drugi dodatek do Strategic Command 2: Blitzkrieg na początku przyszłego miesiąca

wiadomość13 kwietnia 2008

Firmy Battlefront.com oraz Fury Software poinformowały, że drugi dodatek do gry Strategic Command 2: Blitzkrieg zatytułowany Patton Drives East zostanie wydany na początku przyszłego miesiąca. Produkcję będzie można nabyć wyłącznie za pośrednictwem serwisu Battlefront.com.

Zapowiedziano drugi dodatek do Strategic Command 2: Blitzkrieg

wiadomość21 lutego 2008

Cykl Strategic Command nie zdobył co prawda zbyt licznego grona fanów, jednakże jego miłośnicy darzą wspólne dzieło firm Battlefront.com i Fury Software całkiem sporym szacunkiem (nawet pomimo przeciętnych not przyznawanych grze przez Zachodnie media). To właśnie dla nich powstaje drugie rozszerzenie do ostatniej odsłony serii zatytułowanej Strategic Command 2: Blitzkrieg.

Ukończono prace nad dodatkiem do Strategic Command 2: Blitzkrieg
Ukończono prace nad dodatkiem do Strategic Command 2: Blitzkrieg

wiadomość9 października 2007

Choć strategie turowe o tematyce II wojny światowej nie cieszą się największym zainteresowaniem ze strony graczy, entuzjastów pozycji z wymienionego gatunku ucieszy z pewnością wiadomość, jaką opublikowała dzisiaj firma Battlefront.com. Wspomniana spółka poinformowała, że współpracująca z nią ekipa Fury Software ukończyła prace nad projektem Weapons and Warfare, rozszerzeniem do gry Strategic Comm