Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command 2: Blitzkrieg (PC)
OkładkaStrategic Command 2: Blitzkrieg (PC)

Strategic Command 2: Blitzkrieg PC

Kontynuacja wydanej w 2002 roku strategii turowej (Strategic Command: European Theater). Warto zaznaczyć, iż mamy tu do czynienia ze standardowym sequelem, który rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części gry.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strategic Command 2: Blitzkrieg Premiera PC

28kwietnia2006

pudełko PL

21sierpnia2008

producent: Fury Software wydawca: Battlefront.com wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Strategic Command 2: Blitzkrieg

Hearts of Iron III

Steel Panthers: World at War

Commander: Europe at War

Kontynuacja wydanej w 2002 roku strategii turowej (Strategic Command: European Theater). Warto zaznaczyć, iż mamy tu do czynienia ze standardowym sequelem, który rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części gry. Autorzy „Strategic Command 2” wprowadzili wiele zmian zasugerowanych bezpośrednio przez graczy. Podstawowa mechanika zaprezentowanego świata pozostała jednak praktycznie niezmieniona.

Sequel „Strategic Command” pozwala stanąć na czele jednego z 28 państw z czego sześć otrzymało statut nadrzędnych. Do dyspozycji gracza oddano między innymi siły Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski, Francji, Włoch, Hiszpanii, Kanady, USA czy Finlandii. Powiększono również liczbę typów jednostek, których jest teraz szesnaście. Każda z nich charakteryzuje się odmiennymi współczynnikami (26 parametrów). Po raz pierwszy pojawiają się między innymi spadochroniarze, mechanicy, partyzanci oraz pojazdy-amfibie. Istotnych innowacji doczekał się moduł dyplomacji. Ogromny wpływ na przebieg negocjacji mają teraz aktualne wydarzenia. Rozwinięto także wachlarz zachowań, z których można skorzystać.

Autorzy drugiej części „Strategic Command” ulepszyli moduł odpowiedzialny za wydarzenia. Ma to niebagatelny wpływ na tworzenie własnych skryptów odpowiedzialnych za konkretne zdarzenia. Gracze w prosty sposób mogą je uaktywniać. Rozbudowano także pozostałe elementy edytora. Gracze mogą tworzyć mapy o różnych kształtach, umieszczać na nich dowolne oddziały i obiekty, ustalać ich współczynniki, tworzyć wydarzenia, a nawet zupełnie nowe państwa czy typy jednostek.

Istotną rolę odgrywa tryb multiplayer. Równie dobrze może zagrać w Sieci, jak i zdecydować się na tryb Hot Seat, w którym gracze na zmianę zasiadają przed jednym komputerem. Na jednej mapce może spotkać się maksymalnie sześciu zawodników.

„Strategic Command 2” wyróżnia się również bardziej zaawansowanymi skryptami odpowiedzialnymi za sztuczną inteligencję. Istotnej poprawie uległa oprawa graficzna. Pomimo tego, iż zachowano podział na tury znacznie ją ulepszono. Zaawansowany engine wprowadził jednak do zabawy wiele utrudnień. Gracz musi brać pod uwagę między innymi pogodę, która w niektórych sytuacjach będzie miała niebagatelny wpływ na przebieg starcia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Strategic Command 2: Blitzkrieg cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Strategic Command 2: Blitzkrieg

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Strategic Command 2: Blitzkrieg Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP