Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare (PC)
OkładkaStrategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare (PC)

Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare PC

Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare to dodatek do wydanej w kwietniu 2006 roku strategii turowej Strategic Command 2: Blitzkrieg. Developerem jest Fury Software, a wydawcą Battlefront.com.

To jest dodatek do gry Strategic Command 2: Blitzkrieg.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare Premiera PC

24października2007

producent: Fury Software wydawca: Battlefront.com Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Strategic Command 2: Weapons and Warfare to pierwszy dodatek do wydanej w 2006 r. strategii turowej autorstwa programistów ze studia Fury Software. Opisywany tytuł stanowi odpowiedź na sugestie, jakie przedstawili producentom fani podstawowej wersji gry.

Jako że w tym wypadku mamy do czynienia ze standardowym rozszerzeniem, twórcy czuwający nad rozwojem projektu postarali się o rozwinięcie pomysłów, jakie wprowadzili w swym pierwowzorze. Zadbali m.in. o powiększenie i urozmaicenie roślinami mapy terenu, na jakim przychodzi nam toczyć drugowojenne zmagania – plansze mają teraz wymiary 140x46 pól, a nowymi lokacjami, które możemy na nich podziwiać są m.in. góry oraz oazy. Prócz tego dodano premierowe typy jednostek (komandosi, siły przeciwpancerne, niszczyciele itp.) i rozwinięto umiejętności tych już istniejących. Autorzy zaserwowali także ciekawszy wachlarz efektów pogodowych, dzięki któremu dane jest nam walczyć na froncie zarówno podczas opadów śniegu, jak i w deszczu, mgle czy też w trakcie burzy piaskowej. Ponadto w Weapons and Warfare pojawiły się również rozbudowane sieci dróg i torów kolejowych, odgrywających pierwszorzędną rolę w transporcie wojennym po tak różnorodnym terenie, jak pustynia czy łąki i pola uprawne.

Deweloperzy przygotowali także rozbudowany edytor, umożliwiający entuzjastom Strategic Command 2 dowolne modyfikowanie ich ulubionej pozycji. Z racji tego, że produkcja oparta jest na prostym silniku graficznym, gracze mogą modyfikować niektóre z wyświetlanych przezeń elementów, decydując o takich parametrach, jak kolor i wielkość czcionki w menusach czy też dodając nowe dźwięki i obrazki towarzyszące poszczególnym zdarzeniom. Edytor pozwala również na zmienianie znacznie ważniejszych szczegółów - ustalanie maksymalnego poziomu doświadczenia żołnierzy, posiadanego przez nich morale czy wpływanie na długość pór roku albo maksymalną wartości dostępnego zaopatrzenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 6  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP