Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2011, 15:00

Wieści ze świata (Call of Duty, Minecraft, Google) 1/07/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnej imprezie dla fanów Call of Duty, growych planach Google, nowej aktualizacji Minecrafta, a także tajemniczej grze Lionhead Studios. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnej imprezie dla fanów Call of Duty, growych planach Google, nowej aktualizacji Minecrafta, a także tajemniczej grze Lionhead Studios. Zapraszamy do lektury.

Call of Duty

W dniach 2 i 3 września, w Los Angeles odbędzie się pierwsza odsłona imprezy Call of Duty XP. W jej trakcie fani marki CoD otrzymają możliwość przedpremierowego przetestowania Modern Warfare 3, spotkania się z przedstawicielami studiów zajmujących się tworzeniem gier z serii Call of Duty (Infinity Ward, Treyarch oraz Sledgehammer) oraz wzięcia udziału w turnieju Call of Duty: Black Ops, w którym 32 drużyny powalczą o nagrody o łącznej puli miliona dolarów. To jednak nie koniec atrakcji – kolejną będzie rywalizacja paintballowa na dokładnie odtworzonej w rzeczywistości mapie Scrapland. W dwudniowej imprezie weźmie udział 6000 osób, gdyż tyle biletów zostanie wydrukowanych – po 150 dolarów za sztukę. Zyski z ich sprzedaży zostaną przekazane na rzecz fundacji Call of Duty Endowment zajmującej się pomocą weteranom wojennym.

Supreme Ruler: Cold War

Firma Paradox Interactive poinformowała, że gra strategiczna czasu rzeczywistego Supreme Ruler: Cold War osiągnęła status „gold”, co oznacza, że jej produkcja dobiegła końca. Tytuł, przenoszący nas do czasów Zimnej Wojny, ukaże się 19 lipca tego roku w wersji na komputery osobiste – trafi do oferty serwisów dystrybucji cyfrowej.

Google

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęte właśnie testy serwisu społecznościowego Google+, dadzą nam już niedługo odpowiedź na pytanie, w jaki sposób Google zamierza wejść na rynek gier (do tej pory firma jedynie sprzedawała gry w sklepie z aplikacjami w ramach przeglądarki Chrome). Osoby, które otrzymały szansę wzięcia udziału w trialu donoszą, że w niektórych miejscach portalu można znaleźć odniesienia do nieistniejącego działu Google Games. Bardzo możliwe zatem, że Google+ wzorem Facebooka oferować będzie zabawę w grach społecznościowych. Niedawno potentat na rynku wyszukiwarek internetowych poszukiwał pracowników do działu z grami.

SEGA

Meksykański oddział firmy SEGA ujawnił, że japoński koncern ma w planach trzecią odsłonę trylogii Sonic Storybook na Wii (dwie dotychczasowe to Sonic and the Secret Rings oraz Sonic and the Black Knight). W planach jest podobno także kolejna gra z serii Sega Superstars. Ostatnimi reprezentantami cyklu były Sega Superstars Tennis i Sonic & Sega All-Stars Racing.

Project Dropship

Serwis Siliconera przedstawił nagranie prezentujące arcade’ową strzelaninę Project Dropship, nad którą jakiś czas temu pracowało wewnętrzne studio firmy Square Enix z Los Angeles. Produkcja została skasowana zanim doszło do jej oficjalnej zapowiedzi. Trzeba przyznać, że prezentowała się nad wyraz ciekawie, choć film pokazuje tylko kilka fragmentów z wczesnej wersji.

Minecraft

Studio Mojang udostępniło aktualizację 1.7 do wyjątkowo popularnej gry niezależnej Minecraft. Wprowadza ona m.in. tłoki – sposób na ich wykorzystanie znajdziecie w poniższym filmiku. Kolejny update wprowadzi długo oczekiwane nowości w obrębie przygód i eksploracji świata (choć jeszcze nie wiemy kiedy dokładnie to nastąpi). Pełna wersja Minecrafta zadebiutuje w listopadzie. W podobnym terminie wyjdzie konwersja na Xboksa 360.

Lionhead Studios

Peter Molynuex ujawnił, że jego Lionhead Studios pracuje nie tylko nad Fable: The Journey na Kinecta, ale też nad pewną sekretną produkcją. Czyżby złotoustemu Piotrowi chodziło o czwartą odsłonę Fable?

Valve Software

Firma Valve Software potwierdziła zbliżające się upublicznienie oficjalnej darmowej wersji silnika Source (dotąd dostęp do narzędzi można było uzyskać poprzez zakup jakiejkolwiek gry powstałej na bazie Source). Aktualnie pracuje ona nad przygotowaniem właściwej publikacji, która będzie oferować wszystkie najpotrzebniejsze funkcje.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Supreme Ruler Cold War

Hellgate: London

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2 X360

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2 PC

Gods and Heroes: Rome Rising

Call of Juarez: The Cartel X360

Call of Juarez: The Cartel PC

NBA 2K12

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad – Rising Storm

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Wargame: European Escalation

Of Orcs and Men

Star Trek: Infinite Space

Panzar: Forged by Chaos

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

DeathSpank: The Baconing - trailer #1

Naruto: Ultimate Ninja Storm Generation - trailer #1

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2 - trailer #4

Blacklight Retribution - DirectX 11

BioShock: Infinite - gameplay - 2 minuty

Age of Conan: Hyborian Adventures - free-to-play - zwiastun na premierę

Gramy w Half-Minute Hero Gramy!