Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2011, 17:30

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Pierwsza część Crysis na Xboksa 360?

Czujni fani Crysis donoszą, że na stronie koreańskiej organizacji przyznającej ograniczenia wiekowe pojawił się wpis dotyczący wersji przeznaczonej na konsole Xbox 360. Grę ma wydać EA Korea. Informację podobno potwierdził serwis Inven, który skontaktował się z przedstawicielami Electronic Arts.

Czujni fani Crysis donoszą, że na stronie koreańskiej organizacji przyznającej ograniczenia wiekowe pojawił się wpis dotyczący wersji przeznaczonej na konsole Xbox 360. Grę ma wydać EA Korea. Informację podobno potwierdził serwis Inven, który skontaktował się z przedstawicielami Electronic Arts Korea.

Crysis 2 został już w tym kraju wydany i osobno oceniony, wszystko wskazuje więc na to, że nie jest to pomyłka przy wpisywaniu tytułu. Niestety, brak jak na razie oficjalnego potwierdzenia, że pierwsza część strzelanki Crytek rzeczywiście trafi na konsolę Microsoftu. Smaczku całej sytuacji dodaje jednak fakt, że ta sama organizacja ujawniła na swoich stronach informacje o premierze Limbo na PlayStation 3. Te doniesienia okazały się później prawdziwe. Nie wiadomo czy gra zostanie wydana w wersji pudełkowej czy tylko udostępniona do ściągnięcia z Xbox Live. Również data premiery nie została jeszcze określona.

Pierwsza część Crysis na Xboksa 360? - ilustracja #1

Pierwsza część serii Crysis została wydana w 2007 roku. Jedną z największych zalet gry jest obszar na jakim toczą się nasze przygody, czyli wyspa o zróżnicowanej topografii terenu i porośnięta bujną roślinnością. Dzięki silnikowi CryEngine 2, autorom udało się uniknąć ograniczania gracza niewidzialnymi ścianami czy przeszkodami. Każda misja gry rozgrywana jest jednak na oddzielnej mapie. Gry nigdy nie przekonwertowano na konsolę, problemem miały być ograniczenia sprzętowe. Może więc w przypadku tej konwersji Crytek wspomoże Crysis silnikiem CryEngine 3, który z powodzeniem poradził sobie na Xboksie 360?