Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2011, 14:15

autor: Marcin Skierski

Age of Conan rusza w wersji darmowej

Do grona produkcji typu free-to-play dołączyła popularna gra MMO. Firma Funcom ogłosiła, że zdobywający sobie coraz większą popularność model biznesowy wszedł już w życie w przypadku Age of Conan.

Do grona produkcji typu free to play dołączyła popularna gra MMO. Firma Funcom ogłosiła, że zdobywający sobie coraz większą popularność model biznesowy wszedł już w życie w przypadku Age of Conan.

W związku z tym dzieło wspomnianego producenta zmieniło swoją nazwę, otrzymując podtytuł Unchained (a nie Unrated, jak początkowo zapowiadano). Jeśli chcecie wkroczyć w rozbudowany świat Conana zupełnie za darmo, wystarczy wejść na oficjalną stronę gry i zarejestrować się, klikając w przycisk „Play for Free”. Wtedy pozostaje tylko pobrać klienta gry.

Należy jednak pamiętać, że możliwości takiego gracza są zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku użytkownika konta Premium (dotychczasowi abonenci automatycznie stają się jego posiadaczami). Przy wykorzystaniu opcji Free mamy dostęp do zaledwie czterech klas, dwóch slotów na postacie czy mniejszego schowka. Pełne zestawienie różnic znajdziecie w naszej poprzedniej wiadomości.

Produkcja studia Funcom zadebiutowała w maju 2008 pod nazwą Age of Conan: Hyborian Adventures. Dwa lata później gra doczekała się dodatku Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów, a oba tytuły zostały w naszym kraju zlokalizowane przez firmę CD Projekt. Wobec malejącego zainteresowania marką, twórcy postanowili niejako wskrzesić ją na nowo, decydując się na model free to play. W sieci wylądował premierowy zwiastun Age of Conan Unchained, który możecie oglądać w tej wiadomości.

TWOIM ZDANIEM

Czy zamierzasz grać w Age of Conan: Unchained?

Tak, skusił mnie model free-to-play.
21,1%
Tak, grałem wcześniej w Age of Conan i teraz powrócę do gry.
4,8%
Nie, skończyłem definitywnie z Age of Conan.
4,1%
Nie grałem i nie zamierzam.
47,3%
W sumie się nad tym nie zastanawiałem.
22,6%
Zobacz inne ankiety