Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Age of Conan: Rise of the Godslayer (PC)
OkładkaAge of Conan: Rise of the Godslayer (PC)

Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów PC

Age of Conan: Rise of the Godslayer

Dodatek do popularnej gry MMO, która rozgrywa się w uniwersum tytułowego Conana Barbarzyńcy. W tym rozszerzeniu twórcy przygotowali cały nowy kontynent, wzorowany na cywilizacji azjatyckiej.

To jest dodatek do gry Age of Conan: Hyborian Adventures.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | książki | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów Premiera PC

11maja2010

pudełko PL

11maja2010

producent: Funcom wydawca: Square Enix wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów

Lineage II

Aion

Guild Wars

Rise of Godslayer to pierwszy dodatek do popularnej gry MMO, Age of Conan: Hyborian Adventures. Fabuła rozszerzenia oparta jest podobnie, jak podstawowa wersja Age of Conan na twórczości Roberta E. Howarda. Tym razem twórców zainspirowało opowiadanie „Wieża słonia”. Dodatek poszerza świat gry o nowe lokacje oraz nową krainę, Imperium Khitaj. Na Empire of Khitai, w którego klimacie widać wpływy azjatyckie oraz orientalne, składają się różnorodne, mniejsze prowincje: Northern Grasslands, Chosain Province czy też Pillars of Heaven. Ogarnięte konfliktem Imperium zamieszkuje nowa rasa ludzi, przypominająca z wyglądu azjatów.

Rozszerzenie wprowadza historię Imperium ogarniętego chaosem od czasów, gdy młody Conan zabił czczonego w Khitai boga Słonia Yag-koshę (obcego posiadającego postać człowieka z głową słonia). Yag-kosha więziony i zniewolony w wieży czarnoksiężnika, którego uczył magii, prosił Conana o śmierć. Barbarzyńca litościwie spełnił jego prośbę, nie wiedząc jednak, że obudzi to zło mające ogarnąć całą krainę. Akcja dodatku toczy się 25 lat po tych wydarzeniach, a gracz podąża mrocznymi drogami Imperium, by stawić czoło szerzącemu się złu i politycznym intrygom zwaśnionych frakcji zamieszkujących Khitai. Do Khitai dostajemy się przez bramę w Wielkim Murze, który oddziela Imperium od Hyborii.

Świat zaprezentowany w Rise of Godslayer podzielony jest na obszary, a każdy z nich zamieszkują dwie antagonistyczne frakcje. W związku z czym gdziekolwiek gracz się nie znajdzie musi opowiedzieć się po jednej ze stron, co warunkuje dalszy przebieg gry - dostarcza nam kolejne zadania, pozwala korzystać z danego rodzaju broni i awansować w obrębie danej frakcji. Żaden z wyborów nie jest do końca dobry lub zły. Czasami trzeba też zdradzić jedną stronę, by osiągnąć swój cel.

Dodatek wprowadza nową rasę grywalną, wspomnianych wyżej Khitai. Możemy więc zacząć tworzyć nowego bohatera wybierając tę nację, bądź pozostać przy swojej obecnej i dalej ją rozwijać. Natomiast niezależnie od wyboru każdy otrzymuje szanse zdobycia nowych umiejętności związanych z kulturą wschodu (azjatyckie sztuki walki). Warto też dodać, że rozszerzenie nie zwiększa poziomu doświadczenia. Ponadto do dyspozycji graczy oddano nowe bronie, przedmioty oraz zwierzęta, dzięki którym zyskujemy nowe możliwości poruszania się po świecie gry - możemy teraz podróżować m.in. na grzbiecie tygrysa i wilka. Co więcej mogą one też walczyć przy naszym boku, czy okresowo dodawać pewne umiejętności.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 180 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 32 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7