Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Age of Conan: Rise of the Godslayer (PC)

Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów PC

Age of Conan: Rise of the Godslayer

Dodatek do popularnej gry MMO, która rozgrywa się w uniwersum tytułowego Conana Barbarzyńcy. W tym rozszerzeniu twórcy przygotowali cały nowy kontynent, wzorowany na cywilizacji azjatyckiej.

To jest dodatek do gry Age of Conan: Hyborian Adventures.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | książki

PC Windows
Okładka Age of Conan: Rise of the Godslayer (PC)

producent: FunCom

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11maja2010

11maja2010

pudełko PL

Rise of Godslayer to pierwszy dodatek do popularnej gry MMO, Age of Conan: Hyborian Adventures. Fabuła rozszerzenia oparta jest podobnie, jak podstawowa wersja Age of Conan na twórczości Roberta E. Howarda. Tym razem twórców zainspirowało opowiadanie „Wieża słonia”. Dodatek poszerza świat gry o nowe lokacje oraz nową krainę, Imperium Khitaj. Na Empire of Khitai, w którego klimacie widać wpływy azjatyckie oraz orientalne, składają się różnorodne, mniejsze prowincje: Northern Grasslands, Chosain Province czy też Pillars of Heaven. Ogarnięte konfliktem Imperium zamieszkuje nowa rasa ludzi, przypominająca z wyglądu azjatów.

Rozszerzenie wprowadza historię Imperium ogarniętego chaosem od czasów, gdy młody Conan zabił czczonego w Khitai boga Słonia Yag-koshę (obcego posiadającego postać człowieka z głową słonia). Yag-kosha więziony i zniewolony w wieży czarnoksiężnika, którego uczył magii, prosił Conana o śmierć. Barbarzyńca litościwie spełnił jego prośbę, nie wiedząc jednak, że obudzi to zło mające ogarnąć całą krainę. Akcja dodatku toczy się 25 lat po tych wydarzeniach, a gracz podąża mrocznymi drogami Imperium, by stawić czoło szerzącemu się złu i politycznym intrygom zwaśnionych frakcji zamieszkujących Khitai. Do Khitai dostajemy się przez bramę w Wielkim Murze, który oddziela Imperium od Hyborii.

Świat zaprezentowany w Rise of Godslayer podzielony jest na obszary, a każdy z nich zamieszkują dwie antagonistyczne frakcje. W związku z czym gdziekolwiek gracz się nie znajdzie musi opowiedzieć się po jednej ze stron, co warunkuje dalszy przebieg gry - dostarcza nam kolejne zadania, pozwala korzystać z danego rodzaju broni i awansować w obrębie danej frakcji. Żaden z wyborów nie jest do końca dobry lub zły. Czasami trzeba też zdradzić jedną stronę, by osiągnąć swój cel.

Dodatek wprowadza nową rasę grywalną, wspomnianych wyżej Khitai. Możemy więc zacząć tworzyć nowego bohatera wybierając tę nację, bądź pozostać przy swojej obecnej i dalej ją rozwijać. Natomiast niezależnie od wyboru każdy otrzymuje szanse zdobycia nowych umiejętności związanych z kulturą wschodu (azjatyckie sztuki walki). Warto też dodać, że rozszerzenie nie zwiększa poziomu doświadczenia. Ponadto do dyspozycji graczy oddano nowe bronie, przedmioty oraz zwierzęta, dzięki którym zyskujemy nowe możliwości poruszania się po świecie gry - możemy teraz podróżować m.in. na grzbiecie tygrysa i wilka. Co więcej mogą one też walczyć przy naszym boku, czy okresowo dodawać pewne umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów

Klasyfikacja PEGI Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Age of Conan: Narodziny Zabójcy Bogów

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 32 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Przegląd MMO (20/05/2014) – m.in. Age of Conan, Black Gold, Shards Online
Przegląd MMO (20/05/2014) – m.in. Age of Conan, Black Gold, Shards Online

wiadomość20 maja 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. 6. urodziny Age of Conan, rozpoczęcie zamkniętych beta-testów Black Gold oraz kickstarterowy debiut Shards Online.

W co pograć za darmo - część 15 (Age of Conan, APB, Ruins, Black Lodge)
W co pograć za darmo - część 15 (Age of Conan, APB, Ruins, Black Lodge)

wiadomość26 września 2011

W piętnastym przeglądzie najciekawszych gier darmowych nadrabiamy zaległości i sprawdzamy Age of Conan oraz APB: Reloaded. Oprócz tego, mówimy o zaskakujących niezależnych produkcjach Ruins i Black Lodge oraz streszczamy najważniejsze wydarzenia ze świata free to play.

Mikropłatności wypierają abonamenty z gier MMO

wiadomość16 września 2011

Najnowszy raport firmy badawczej IHS Screen Digest udowadnia rosnącą popularność mikropłatności w grach MMO. W 2010 roku przychody uzyskane z tego modelu znacznie wzrosły, podczas gdy popyt na abonamenty zaczyna spadać.

300 tysięcy nowych graczy. Age of Conan: Unchained święci sukcesy

wiadomość11 sierpnia 2011

Przeszło 300 tysięcy graczy dołączyło do gry Age of Conan: Unchained, która wystartowała miesiąc temu. Zmiana modelu biznesowego przez Funcom spowodowała przyrost aktywności na serwerach oraz zwiekszenie liczby subskrybentów płatnej wersji gry.

Age of Conan rusza w wersji darmowej

wiadomość1 lipca 2011

Do grona produkcji typu free-to-play dołączyła popularna gra MMO. Firma Funcom ogłosiła, że zdobywający sobie coraz większą popularność model biznesowy wszedł już w życie w przypadku Age of Conan.