Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2014, 23:00

Przegląd MMO (20/05/2014) – m.in. Age of Conan, Black Gold, Shards Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. 6. urodziny Age of Conan, rozpoczęcie zamkniętych beta-testów Black Gold oraz kickstarterowy debiut Shards Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. obchody 6. urodzin Age of Conan, start zamkniętych beta-testów Black Gold, a także rozpoczęcie kickstarterowej kampanii Shards Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak EVE Online, Lineage Eternal oraz Neverwinter.

Age of Conan

Age of Conan obchodzi w tym tygodniu swoje 6. urodziny. Twórcy gry, jak sami zaznaczają, postanowili uczcić ten moment nieco huczniej niż mają to w zwyczaju ich koledzy po fachu. Dlatego oprócz standardowych fajerwerków i festiwali na graczy czeka prawdziwa gratka – największa w historii tytułu aktualizacja trybu PvP. Tym samym do świata produkcji trafi szereg nowych trybów, lokacji oraz mechanik skierowanych specjalnie do wielbicieli kompetytywnej rozgrywki. Dokładne informacje na temat całej zawartości uaktualnienia dostępne są pod tym adresem.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Age of Conan

Black Gold

W minionym tygodniu rozpoczęły się zamknięte beta-testy Black Gold. Udział w nich wymaga zdobycia specjalnego zaproszenia (w formie klucza), których znajdziecie w sieci na pęczki. Oto kilka przykładów:

 1. http://www.gamespot.com/bgogiveaway/
 2. http://www.gameitems.com/get-your-black-gold-online-beta-key-giveaway-723.html
 3. http://uk.ign.com/prime/promo/black-gold-online
 4. http://www.freemmorpglist.com/mmorpg-news-closed-beta-key-giveaway-for-black-gold-online.html
 5. http://2p.com/game/U00113/Black-Gold-Online.htm
 6. https://www.facebook.com/BlackGoldOnline (wystarczy udostępnić wybrane posty, a potem poprosić o klucz w wiadomości prywatnej)

Zdobyte kody należy następnie zaaktywować na oficjalnej stronie produkcji. Śpieszcie się - zamknięte beta-testy zakończą się w środę 28 maja.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Black Gold

Shards Online

Deweloperzy z Citadel Studios rozpoczęli swoją kampanię kickstarterową, której celem będzie zdobycie 320 tysięcy dolarów niezbędnych do sfinansowania produkcji Shards Online. Zespołowi stworzonemu z osób odpowiedzialnych za takie gry jak Ultima Online, Dark Age of Camelot oraz Warhammer Online udało się do tej pory zebrać okrągłe 38 tysięcy dolarów. Do zakończenia akcji pozostało jeszcze 22 dni, choć twórcy zapewniają, że tytuł powstanie nawet jeśli nie uda im się zrealizować założonego celu – prace po prostu nieco się opóźnią.

 1. Oficjalna strona internetowa Citadel Studios

EVE Online

Merike Taal, jeden z redaktorów serwisu awinningpersonality.com, przygotował specjalną infografikę mająca na celu okazanie wyjątkowości EVE Online na tle innych produkcji z branży MMO. Dowiemy się dzięki niej m.in. jak duży jest świat gry oraz jak liczna jest skupiona wokół niej społeczność, ile czasu trwała jej największa bitwa, na ile wyceniana jest cała jej ekonomia, a także poznamy kilka interesujących ciekawostek z jej historii.

 1. Oficjalna strona internetowa gry EVE Online

Lineage Eternal

Zamknięte beta-testy Lineage Eternal ruszą już pod koniec bieżącego roku. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów w tej sprawie, choć sama ta garstka informacji napawa wszystkich fanów serii Lineage, którzy już od dawna wypatrują jej godnego następcy, optymizmem.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Lineage Eternal

Neverwinter

Twórcy Neverwinter nie spoczęli na laurach i już zapowiedzieli nadejście kolejnego dodatku – Tyranny of Dragons. Zadebiutuje on na rynku 14 sierpnia bieżącego roku, zaś szczegółowe informacje na temat jego zawartości poznamy w przeciągu najbliższych tygodni.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter