Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Black Gold (PC)
OkładkaBlack Gold (PC)

Black Gold PC

Opracowana przez doświadczone w grach sieciowych, rosyjskie studio Mental Games produkcja z gatunku MMORPG, łącząca elementy fantasy i cyberpunku.

RPG | fantasy | steampunk | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Gold Premiera PC

20czerwca2014

producent: Mental Games wydawca: Snail Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Black Gold

Guild Wars 2

Lineage II

ARGO (2011)

Black Gold to gra MMORPG utrzymana w klimatach steampunka. Jest to projekt specjalizującego się w produkcjach sieciowych rosyjskiego studia Mental Games.

Akcja osadzona została w uniwersum łączącym elementy fantasy i steampunka. W świecie gry najcenniejszym minerałem jest tytułowe czarne złoto, które jest surowcem energetycznym wykorzystywanym do napędzania zarówno maszyn, jak i magii. Co więcej, gdy jedna bryła tego materiału wykorzystywana jest jednocześnie przez magię i technologię, to wytwarza się tajemnicza czarna mgła o nieprzewidywalnych właściwościach. Przygotowane przez autorów uniwersum obejmuje dwa kontynenty, oddzielone łańcuchem gigantycznych gór. Ich wysokość powoduje, że słońce dociera jedynie na wschodnie ziemie nazwane Erlandir, gdzie dominuje magia. Natomiast na zachodnim kontynencie, czyli Isenhorst, panuje wieczna noc i jego mieszkańcy oparli swoją cywilizację na maszynach. W momencie rozpoczęcia akcji gry w Isenhorst powoli kończą się złoża węgla, wykorzystywanego przez silniki parowe. Władający tym mocarstwem król Beltain wypowiada więc wojnę wschodniemu sąsiadowi, aby przejąć jego bogate w czarne złoto terytoria, gdyż ten surowiec jest znacznie bardziej wydajny niż węgiel.

Jak w każdym MMO zabawę zaczynamy od stworzenia postaci. Wpierw musimy wybrać czy dołączymy do Erlandir czy Isenhorst. Decyzja ta wpływa na dostępne grywalne rasy. Obie frakcje posiadają w swoich szeregach ludzi. Stając po stronie Erlandir możemy wcielić się w czczącą boga słońca rasę Kosh o szpiczastych uszach lub też pałającego się magią szamańską i przypominającym człekokształtnego niedźwiedzia Brute’em, z kolei w szeregach Isenhorst znajdziemy również krasnoludy i wampiry. Po ustaleniu rasy przystępujemy do wyboru jednej z osiemnastu dostępnych klas.

Zabawa polega głownie na eksplorowaniu świata i wypełnianiu zadań. Za osiągnięcia nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy następnie na rozwój postaci. System walki jest w dużym stopniu zręcznościowy. Sami musimy wyprowadzić każdy cios i własnoręcznie wykonywać uniki. Co godne pochwały, również sterowane przez komputer jednostki w trakcie misji PvE wykazują się sporą aktywnością i zamiast stać w miejscu mogą stosować akrobatyczne uniki i pomysłowe kontrataki. Podczas walki frakcja Isenhorst wykorzystuje napędzane parą mechy, podczas gdy Erlandir robi użytek z magicznych bestii, takich jak np. smoki.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Black Gold: 12+