Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Black Gold (PC)

Black Gold PC

Opracowana przez doświadczone w grach sieciowych, rosyjskie studio Mental Games produkcja z gatunku MMORPG, łącząca elementy fantasy i cyberpunku.

RPG | fantasy | steampunk | MMORPG

PC Windows
Okładka Black Gold (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca2014

Black Gold to gra MMORPG utrzymana w klimatach steampunka. Jest to projekt specjalizującego się w produkcjach sieciowych rosyjskiego studia Mental Games.

Akcja osadzona została w uniwersum łączącym elementy fantasy i steampunka. W świecie gry najcenniejszym minerałem jest tytułowe czarne złoto, które jest surowcem energetycznym wykorzystywanym do napędzania zarówno maszyn, jak i magii. Co więcej, gdy jedna bryła tego materiału wykorzystywana jest jednocześnie przez magię i technologię, to wytwarza się tajemnicza czarna mgła o nieprzewidywalnych właściwościach. Przygotowane przez autorów uniwersum obejmuje dwa kontynenty, oddzielone łańcuchem gigantycznych gór. Ich wysokość powoduje, że słońce dociera jedynie na wschodnie ziemie nazwane Erlandir, gdzie dominuje magia. Natomiast na zachodnim kontynencie, czyli Isenhorst, panuje wieczna noc i jego mieszkańcy oparli swoją cywilizację na maszynach. W momencie rozpoczęcia akcji gry w Isenhorst powoli kończą się złoża węgla, wykorzystywanego przez silniki parowe. Władający tym mocarstwem król Beltain wypowiada więc wojnę wschodniemu sąsiadowi, aby przejąć jego bogate w czarne złoto terytoria, gdyż ten surowiec jest znacznie bardziej wydajny niż węgiel.

Jak w każdym MMO zabawę zaczynamy od stworzenia postaci. Wpierw musimy wybrać czy dołączymy do Erlandir czy Isenhorst. Decyzja ta wpływa na dostępne grywalne rasy. Obie frakcje posiadają w swoich szeregach ludzi. Stając po stronie Erlandir możemy wcielić się w czczącą boga słońca rasę Kosh o szpiczastych uszach lub też pałającego się magią szamańską i przypominającym człekokształtnego niedźwiedzia Brute’em, z kolei w szeregach Isenhorst znajdziemy również krasnoludy i wampiry. Po ustaleniu rasy przystępujemy do wyboru jednej z osiemnastu dostępnych klas.

Zabawa polega głownie na eksplorowaniu świata i wypełnianiu zadań. Za osiągnięcia nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy następnie na rozwój postaci. System walki jest w dużym stopniu zręcznościowy. Sami musimy wyprowadzić każdy cios i własnoręcznie wykonywać uniki. Co godne pochwały, również sterowane przez komputer jednostki w trakcie misji PvE wykazują się sporą aktywnością i zamiast stać w miejscu mogą stosować akrobatyczne uniki i pomysłowe kontrataki. Podczas walki frakcja Isenhorst wykorzystuje napędzane parą mechy, podczas gdy Erlandir robi użytek z magicznych bestii, takich jak np. smoki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do Black Gold

Wymagania wiekowe Black Gold

12+

Przegląd MMO (04/11/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Black Gold
Przegląd MMO (04/11/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Black Gold

wiadomość4 listopada 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. premierę pierwszej aktualizacji zachodniego ArcheAge, nowinki ze świata Black Desert oraz rychłe nadejście kolejnego rozszerzenia Black Gold.

Przegląd MMO (16/06/2014) – m.in. Black Desert, Black Gold, Warhammer 40K: Eternal Crusade
Przegląd MMO (16/06/2014) – m.in. Black Desert, Black Gold, Warhammer 40K: Eternal Crusade

wiadomość16 czerwca 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowsze informacje na temat Black Desert, rozpoczynające się niebawem beta-testy Black Gold oraz ruszającą pod koniec czerwca sprzedaż Founder's Packów Warhammer 40K: Eternal Crusade.

Przegląd MMO (04/06/2014) – Black Gold, Defiance, Guild Wars 2
Przegląd MMO (04/06/2014) – Black Gold, Defiance, Guild Wars 2

wiadomość4 czerwca 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie sprzedaży preorderów Black Gold, przejście Defiance na model free-to-play oraz rychłe nadejście drugiego sezonu Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2.

Przegląd MMO (20/05/2014) – m.in. Age of Conan, Black Gold, Shards Online
Przegląd MMO (20/05/2014) – m.in. Age of Conan, Black Gold, Shards Online

wiadomość20 maja 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. 6. urodziny Age of Conan, rozpoczęcie zamkniętych beta-testów Black Gold oraz kickstarterowy debiut Shards Online.

Przegląd MMO (28/04/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Lineage II
Przegląd MMO (28/04/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Lineage II

wiadomość28 kwietnia 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. sprzedaż Founder's Packów do ArcheAge, najnowsze materiały wideo ze świata Black Desert oraz 10. urodziny Lineage II.