Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2014, 18:00

Przegląd MMO (18/01/2014) – m.in. Camelot Unchained, EverQuest Next Landmark, Guild Wars 2, Pantheon: Rise of the Fallen

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. postęp prac nad Camelot Unchained, najnowsze informacje na temat EverQuest Next Landmark, kolejną aktualizację Guild Wars 2 oraz debiut Pantheon: Rise of the Fallen na platformie Kickstarter.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. postępy studia City State Entertainment w pracach nad Camelot Unchained, najnowsze doniesienia na temat EverQuest Next Landmark, zbliżającą się aktualizację Guild Wars 2, a także rozpoczęcie kickstarterowej zbiórki na Pantheon: Rise of the Fallen. Ponadto wspominamy o takich grach jak ArcheAge, Black Gold oraz TERA.

Camelot Unchained

Prowadzone przez Marka Jacobsa studio City State Entertainment ogłosiło, że Camelot Unchained wejdzie w fazę alfa w sierpniu bieżącego roku. Deweloper oświadczył ponadto, że wspomniane testy będą skupiały się przede wszystkim na sprawdzeniu wybranych mechanizmów oraz technologii zawartych w jego najnowszej produkcji. Przypomniał on również, że obecna nazwa gry jest jedynie robocza i do czasu oficjalnej premiery tytułu w 2015 roku z pewnością ulegnie zmianie. Szerzej na temat planów i obietnic Marka Jacobsa przeczytacie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Camelot Unchained

EverQuest Next Landmark

Przedstawiciele Sony Online Entertainment nie przestają podgrzewać atmosfery wokół EverQuest Next Landmark, który już niebawem zadebiutuje w wersji alfa. Tym razem członkowie studia przygotowali stosunkowo obszerny materiał wideo, w którym omawiają i prezentują zaawansowane opcje i możliwości oferowane przez narzędzia budowalne dostępne w grze. Mowa tu m.in. o odbiciu lustrzanym, trybie siatki, a także zmianie materiału struktury. Wspomniany film (z polskimi napisami) znajdziecie poniżej, zaś pod tym adresem zapoznacie się z pozostałymi szczegółami dotyczącymi produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next Landmark

Guild Wars 2

Już w najbliższy wtorek, tj. 21 stycznia, zadebiutuje pierwsza w tym roku aktualizacja Guild Wars 2. Uaktualnienie zatytułowane The Origins of Madness będzie stanowić początek końca pierwszej części tzw. Żyjącej Opowieści. Tym razem deweloperzy przygotowali dla graczy prawdziwe wyzwanie, bowiem śmiałkowie z całej Tyrii staną naprzeciw dwóch monstrualnych przeciwników – mechanicznej marionetki oraz grasującego pod ziemią wurma. Póki co nie poznaliśmy jeszcze więcej szczegółów na temat nadciągającej zawartości, członkowie zespołu ArenaNet przygotowali jedynie krótki zwiastun The Origins of Madness.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Pantheon: Rise of the Fallen

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszyła kickstarterowa zbiórka na Pantheon: Rise of the Fallen. Zespół Brada McQuaida prosi o 800 tysięcy dolarów, na zebranie których mają czas do 22 lutego. Deweloperzy wiążą z tym projektem duże nadzieje, bowiem z góry przygotowali oni obszerną listę celów dodatkowych, której górna granica wynosi bagatela 6,7 miliona dolarów. Najnowsze dzieło twórcy EverQuest ma stanowić powrót do podstaw gatunku MMORPG. Tytuł cechować się będzie otwartym światem, wysokim poziomem trudności oraz walką stanowiącą połączenie elementów zręcznościowych z typowymi rozwiązaniami znanymi z gier RPG. Więcej na temat Pantheon: Rise of the Fallen przeczytacie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Pantheon: Rise of the Fallen

ArcheAge

Niedawno rozpoczęły się zamknięte alfa-testy anglojęzycznej wersji ArcheAge. Dostęp do nich posiadają jedynie wybrane osoby, choć przedstawiciele Trion World Network zapewniają, że prace nad tłumaczeniem powoli dobiegają końca i w ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy spodziewać się oficjalnej premiery gry, co oczywiście zostanie poprzedzone beta-testami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Black Gold

Twórcy Black Gold ujawnili w minionym tygodniu kolejną klasę, która trafi do finalnej wersji ich najnowszej produkcji. Spellswords, bo tak brzmi jej nazwa, będzie unikalnym połączeniem wojownika oraz maga. Przedstawiciele tej profesji będą specjalizować się w walce wręcz, a także w wykorzystaniu mocy żywiołów oraz czarów wzmacniających i osłabiających. Zdaniem deweloperów będzie ona przeznaczona przede wszystkim do rozgrywki grupowej, podczas której w pełni wykorzysta swój ogromny potencjał.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Gold

TERA

W sieci pojawiły się już pierwsze zapisy z rozgrywki prezentujące najnowszą klasę w TERA, czyli Reapera (wciąż nie znamy jej pełnej anglojęzycznej nazwy). Zgodnie z obietnicami twórców gry, ekskluzywna dla rasy Elin profesja cechuję się dynamicznymi i naprawdę widowiskowymi atakami. Jak sami możemy się przekonać, radzi sobie ona doskonale zarówno na krótkim, jak i średnim dystansie. Niestety, nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących jej debiutu w zachodnich wersjach produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa europejskiej wersji TERA