Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Pantheon: Rise of the Fallen (PC)

Pantheon: Rise of the Fallen PC

Pantheon: Rise of the Fallen to opracowana przez zespół Visionary Realms produkcja MMORPG, która odwołuje się do stylu rozgrywki i rozwiązań, jakie dominowały w tym gatunku w latach 90-tych ubiegłego wieku.

RPG | fantasy | MMORPG

PC Windows
Okładka Pantheon: Rise of the Fallen (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Pantheon: Rise of the Fallen to gra MMORPG osadzona w klimacie fantasy. Jest to debiutancka produkcja studia Visionary Realms, a głównym projektantem był Brad McQuaid, czyli człowiek, który pełnił tę samą rolę przy produkcji Vanguard: Saga of Heroes oraz pierwszej części cyklu EverQuest. W zespole znalazło się również wielu innych weteranów, mających na koncie takie tytuły, jak EverQuest II, Free Realms, Star Wars: Galaxies czy Myst III: Exile.

Akcja osadzona została w świecie fantasy znanym jako Terminus, zamieszkiwanym zarówno przez śmiertelników, jak i bóstwa. Miejsce to złożone jest głównie z fragmentów innych rzeczywistości, które ocalały z licznych kataklizmów. Gracze wkraczają do tej krainy krótko po tym, jak deszcze magicznych meteorytów ponownie przeobraziły kształt ziem i drastycznie zmieniły stosunki sił. Twórcy przygotowali bardzo rozbudowane tło fabularne, które możemy samodzielnie odkrywać wraz ze wzrostem potęgi swoich postaci.

Pantheon: Rise of the Fallen zaprojektowano jako powrót do korzeni gatunku MMORPG. Gra oferuje duży świat, pełną swobodę akcji oraz wysoki poziom trudności, wymuszający współpracę z innymi graczami. Zabawa przypomina klasyczne produkcje z tej kategorii. Przed wyruszeniem ku przygodom musimy więc najpierw wygenerować postać, wybierając między kilkoma różnorodnymi rasami i klasami. Z gotowym bohaterem udajemy się potem eksplorować lokacje, mordować potwory i gromadzić skarby, a za wszystkie sukcesy nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy na rozwój umiejętności naszego herosa.

Walka rozgrywana jest w czasie rzeczywistym i stanowi hybrydę między rozwiązaniami typowo RPG-owymi a elementami zręcznościowymi. Z jednej strony gracze zmuszani są do własnoręcznego blokowania ciosów i wykonywania uników. Jednocześnie po wydaniu komendy ataki wyprowadzane są automatycznie, a kluczową rolę odgrywa właściwe dobieranie umiejętności i ekwipunku przed bitwą. Duży nacisk położony został na współpracę z innymi graczami i samotne wilki mają spore problemy z przeżyciem cięższych starć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Pantheon: Rise of the Fallen

Wymagania wiekowe Pantheon: Rise of the Fallen

16+

Przegląd MMO (18/01/2014) – m.in. Camelot Unchained, EverQuest Next Landmark, Guild Wars 2, Pantheon: Rise of the Fallen
Przegląd MMO (18/01/2014) – m.in. Camelot Unchained, EverQuest Next Landmark, Guild Wars 2, Pantheon: Rise of the Fallen

wiadomość18 stycznia 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. postęp prac nad Camelot Unchained, najnowsze informacje na temat EverQuest Next Landmark, kolejną aktualizację Guild Wars 2 oraz debiut Pantheon: Rise of the Fallen na platformie Kickstarter.

Pantheon: Rise of the Fallen - ruszył Kickstarter nowego MMORPG twórcy gry EverQuest
Pantheon: Rise of the Fallen - ruszył Kickstarter nowego MMORPG twórcy gry EverQuest

wiadomość14 stycznia 2014

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na projekt Pantheon: Rise of the Fallen, czyli grę MMORPG, nad którą pracuje Brad McQuaid, czyli ojciec pierwszej odsłony cyklu EverQuest.

Pantheon: Rise of the Fallen nowym MMORPG od głównego projektanta gry EverQuest
Pantheon: Rise of the Fallen nowym MMORPG od głównego projektanta gry EverQuest

wiadomość4 stycznia 2014

Brad McQuaid, czyli główny projektant pierwszego EverQuest, pracuje nad nową grą MMORPG zatytułowaną Pantheon: Rise of the Fallen. Środki na produkcję mają zostać zgromadzone za pomocą Kickstartera, który ruszy za kilka tygodni.