Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2014, 18:00

Przegląd MMO (04/06/2014) – Black Gold, Defiance, Guild Wars 2

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie sprzedaży preorderów Black Gold, przejście Defiance na model free-to-play oraz rychłe nadejście drugiego sezonu Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie przedsprzedaży Black Gold, debiut Defiance w wersji free-to-play, a także nadchodzący drugi sezon Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2. Ponadto wspominamy o takich grach jak Marvel Heroes, Tibia oraz WildStar.

Black Gold

Premiera Black Gold online zbliża się coraz większymi krokami. Przedstawiciele Snail Games, wydawcy tytułu na zachodnich rynkach, zaledwie kilka dni temu uruchomili przedsprzedaż swojej najnowszej produkcji MMO. Cała akcja jest dość nietypowa, bowiem gra ma być oparta o model free-to-play. Co w takim razie otrzymamy w zamian za nasze 20 dolarów (ok. 60 złotych)? Specjalna wersja Conqueror’s Edition zawierać będzie m.in.:

  1. Unikatowe elementy garderoby,
  2. Walutę świata gry (tytułowe Black Gold) o wartości 20 dolarów,
  3. Ekskluzywnego wierzchowca - Swift Nightmare,
  4. Materiały niezbędne do wymiany I craftingu (Soul Crystal oraz Stone of Blessing).

Zainteresowani mogą już teraz złożyć swoje zamówienia pod tym adresem. Jednocześnie przypominamy, że otwarte beta-testy Black Gold ruszają 20 czerwca.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Gold

Defiance

W dniu dzisiejszym Defiance oficjalnie stanie się tytułem free-to-play. Zmiana modelu biznesowego nastąpi około godziny 21:00 naszego czasu. Chętni będą odtąd mogli opłacać dobrowolny abonament, który pozwoli im uniknąć ograniczeń związanych z posiadaniem darmowego konta. Szczegóły dotyczące różnić pomiędzy poszczególnymi rodzajami „członkostwa” dostępne są pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Defiance

Guild Wars 2

Deweloperzy ze studia ArenaNet ponownie zakasają rękawy i zabierają się do intensywnej pracy – dokładnie 1 lipca rozpocznie się drugi sezon tzw. Żyjącej Opowieści. Przedstawiciele firmy nie zdradzili jeszcze żadnych szczegółów dotyczących swoich najbliższych planów, choć ich zeszłoroczne dokonania napawają optymizmem i z pewnością możemy oczekiwać mnóstwa różnorakich atrakcji, fascynującej fabuły i wielu nagłych zwrotów akcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Marvel Heroes

Dziś swoje 1. urodziny obchodzi Marvel Heroes. Twórcy gry postanowili hucznie uczcić pierwszą rocznicę „życia” swojego dzieła – oddając w ręce graczy Marvel Heroes 2015. Co to właściwie takiego? Ulepszona wersja dotychczasowej produkcji w pakiecie z miesięcznym festiwalem urodzinowym. Szczegóły na jej temat oraz dokładny wykaz wszystkich czekających nas atrakcji znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Marvel Heroes

Tibia

Zaledwie 2 tygodnie wystarczyły Tibii by otrzymać „zielone światło” i dołączyć do rodziny gier dostępnych na nalężacej do Valve platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Teraz pozostało już tylko oczekiwać na „oficjalny” debiut.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tibia

WildStar

Już po oficjalnej premierze WildStar. Zespół Carbine Studios zdołał uporać się z początkowymi problemami technicznymi spowodowanymi ogromnym oblężeniem serwerów. W sieci natomiast pojawiło się wiele przychylnych opinii i „pierwszych wrażeń” z gry. Osiągnięto także maksymalny poziom doświadczenia – najwytrwalszym graczom zajęło to „jedyne” 28 godzin. Jeśli ktoś w dalszym ciągu zastanawia się czy warto zakupić tytuł i przyłączyć się do zabawy, remedium na jego rozterki będzie tzw. Guest Pass Key – specjalne zaproszenie umożliwiające testowanie WildStar przez całe 7 dni. Owe kody są w posiadaniu wszystkich właścicieli preorderów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar