Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2014, 18:45

Dark Souls II – zapowiedziano trzy dodatki DLC

Producenci gry Dark Souls II zapowiedzieli trzy dodatki DLC. Każdy z nich przeniesie graczy w zupełnie nowe miejsce, w którym zmierzyć będą musieli się z oryginalnymi wyzwaniami i wrogami. Rozszerzenia ukażą się pod koniec lipca, sierpnia oraz września. Zakupimy je osobno lub w komplecie.

Jak poinformowała dziś firma Bandai Namco, Dark Souls II doczeka się w najbliższych miesiącach trzech DLC. Za ich produkcję odpowiada studio From Software. Dodatki zabiorą graczy w zupełnie oryginalne i zaprojektowane od zera lokacje, pełne nowych wrogów oraz bossów. Poziomy zostały zbudowane tak, by wykorzystać w pełni konkretne pomysły i idee, które są cechami charakterystycznymi serii. Przygody będą powiązane fabularnie z podstawową wersją gry, a także ze sobą nawzajem. Gracze będą musieli odnaleźć trzy korony, należące do legendarnych władców.

Szczegóły dotyczące DLC:

I. Crown of the Sunken King

  1. DLC przeniesie nas w głębokie podziemia, pełne starożytnych ruin oraz zupełnie nowych wrogów i wyzwań. Gracze będą starali się dotrzeć do kamiennej piramidy, w której sercu leży poszukiwana korona. Twórcy obiecują, że rozszerzenie posiadać będzie jedne z najtrudniejszych poziomów w całej serii.
  2. Europejska premiera: 22 lipca (PC), 23 lipca (Xbox 360, PlayStation 3)

Pierwsze DLC zabierze nas do ogromnego podziemnego kompleksu

II. Crown of the Old Iron King

  1. Akcja dodatku rozgrywa się w ogromnej wieży otoczonej czarną mgłą. Na graczy czekać będą nowi przeciwnicy korzystający z ognia oraz magii. Projekty poziomów w rozszerzeniu wystawią na próbę naszą spostrzegawczość oraz zdolność orientacji w terenie. Nie wszystkie ścieżki prowadzące do celu będą tym, czym się wydają.
  2. Europejska premiera: 26 sierpnia (PC), 27 sierpnia (Xbox 360, PlayStation 3)

W drugim dodatku wspinać będziemy się na szczyt pełnej niebezpieczeństw i pułapek wieży

III. Crown of the Ivory King

  1. W ostatnim dodatku będziemy eksplorować monumentalną antyczną świątynię wybudowaną pośród śniegów oraz mroźnej zawieruchy. Opuszczona przed wiekami budowla ma przytłaczać swoją pustką. Gracze będą musieli zmierzyć się z niesprzyjającą pogodą, wcześniej niewidzianymi przeciwnikami, niską widocznością oraz wieloma niespodziankami.
  2. Europejska premiera: 23 września (PC), 24 września (Xbox 360, PlayStation 3)

W ostatnim DLC naszym wrogiem będzie również bezlitosna pogoda

Cena pojedynczych DLC nie jest jeszcze znana, ale na steamowej stronie Dark Souls II pojawiła się już informacja o Season Passie, którego cenę ustalono na 24,99 euro (ok. 100 zł). Bandai Namco zapowiada, że podobna oferta zostanie również udostępniona posiadaczom wersji tytułu na PlayStation 3. Biorąc pod uwagę wysoką jakość DLC dla pierwszej odsłony Dark Souls (gracze na PC otrzymali grę w komplecie z rozszerzeniem), możemy spodziewać się, że From Software tym razem również nie zawiedzie i dostarczy wiele kolejnych godzin rozgrywki, wartych swojej ceny.

  1. Season Pass Dark Souls II w serwisie Steam
  2. Recenzja gry Dark Souls II - wielki powrót symulatora umierania
  3. Poradnik do Dark Souls II
  4. Oficjalna strona internetowa Dark Souls II