Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2014, 11:51

autor: Orbech

Dark Souls II – premiera na polskim rynku

Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, gdy kontynuacja jednej z najlepszych gier RPG akcji ostatnich lat trafia do Polski. Dark Souls II był w czołówce najbardziej oczekiwanych gier 2014 roku i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że studio From Software stworzyło tytuł godny miana serii Souls.

Dark Souls II jest już w Polsce. Jesteście gotowi na wielokrotne umieranie? - Dark Souls II – premiera na polskim rynku - wiadomość - 2014-03-14
Dark Souls II jest już w Polsce. Jesteście gotowi na wielokrotne umieranie?

Dzisiaj odbywa się polska i europejska premiera gry Dark Souls II w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3. Jest to druga odsłona serii tworzonej przez studio From Software we współpracy z Namco Bandai. Tytuł jest bezpośrednim sequelem Dark Souls, na który przyszło czekać fanom prawie trzy lata, ale było warto, ponieważ wszystko wskazuje na to, że Dark Souls II jest mocnym kandydatem do miana gry roku. W nowej odsłonie cyklu trafiamy do mrocznego świata fantasy, w którym musimy zmierzyć się okropnościami, jakie rzuci na nas królestwo Drangleic. W grze wcielamy się w przeklętego nieumarłego, który, jako jeden z wielu, trafia do Drangleic w rozpaczliwej próbie znalezienia lekarstwa na klątwę nieumarłych, która nęka jego i cały świat. Seria Souls znana jest ze swojego specyficznego sposobu opowiadania historii i możliwości różnego jej interpretowania. Przypominamy, że posiadacze komputerów osobistych zawędrują do Drangleic 25 kwietnia.

Premiera Dark Souls II w Polsce

Polskim dystrybutorem gry jest firma Cenega, dzięki której świat Dark Souls II zwiedzimy w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. W Polsce tytuł dostępny jest w edycji standardowej i pakiecie kolekcjonerskim. W tym drugim znajdziemy grę w wersji Black Armour Edition, w której skład wchodzi metalowe pudełko i ścieżka dźwiękowa. Poza tym w edycji kolekcjonerskiej znajdziemy wysokiej jakości figurkę rycerza, album w twardej oprawie, mapkę gry drukowaną na suknie oraz kolekcjonerskie pudełko.

Koniecznie zajrzyjcie do naszej porównywarki cenowej, aby sprawdzić, gdzie kupicie Dark Souls II najtaniej.

Recenzja, poradnik, materiały wideo

Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do zakupu Dark Souls II to zapraszamy do recenzji autorstwa Heda, który przyznał grze bardzo wysoką notę 9,5/10. Zagraniczni recenzenci byli dla tytułu równie przychyli. GameInformer wystawił grze ocenę 9,75/10, a średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 92/100. Recenzenci są zgodni, że Dark Souls II jest świetną kontynuacją pierwszej części. Studio From Software postawiło na znane i lubiane mechanizmy rozgrywki – enigmatyczną fabułę, zbalansowany, wymagający myślenia system walki, innowacyjny tryb wieloosobowy. Do dyspozycji gracza oddano otwarty świat, w którym roi się od wymagających przeciwników. Japońskie studio nie bało się jednak wprowadzić zmian, dzięki czemu nawet starzy wyjadacze, którzy połamali pady na poprzedniej odsłonie serii, będą musieli na nowo uczyć się niektórych mechanizmów rozgrywki.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z aktualizowanym na bieżąco poradnikiem do gry. Natomiast tutaj znajdziecie masę obszernych materiałów przygotowanych przez redakcję tvgry.pl. Zachęcamy do odwiedzania tvgry, ponieważ na dniach pojawi się jeszcze więcej filmików na temat Dark Souls II.