Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2021, 19:27

Weterani znów pokażą nowicjuszom, jak (nie) umierać w Dark Souls 2

Społeczność związana z serią Dark Souls zapowiedziała powrót corocznego wydarzenia Return to Drangleic, które ma pomóc nowym graczom rozpocząć przygodę z cyklem, a konkretnie z jego drugą odsłoną. Z uwagi na premierę Elden Ring event rozpocznie się wcześniej niż zwykle.

Niezależnie od tego, czy zjedliście zęby na serii Dark Souls, czy nie mieliście do tej pory okazji jej sprawdzić, w styczniu nadarzy się znakomita sposobność, aby powrócić do regularnego umierania bądź też sprawdzić, czemu tak wiele osób je pokochało. Raz jeszcze odbędzie się bowiem wydarzenie społecznościowe o nazwie Return to Drangleic, w którym weterani cyklu studia FromSoftware pomagają nowym graczom w postawieniu pierwszych kroków w Dark Souls II: Scholar of the First Sin.

Osoby, które uczestniczyły w tym evencie w poprzednich latach, mogą być zaskoczone na wieść, że kolejna edycja Return to Drangleic odbędzie się w dniach od 16 do 30 stycznia, a więc ponad miesiąc wcześniej niż zwykle. Ma to oczywiście związek z zapowiedzianą na 25 lutego premierą Elden Ring, która pokryłaby się z owym wydarzeniem, jeśli zostałoby ono zorganizowane w „normalnym” terminie. A na czym polegać ma zabawa?

Zasady są proste – wszyscy tworzą nowe postacie i zaczynają przygodę z grą od zera, tak aby każdy był na tym samym poziomie (czyli dysponował porównywalnym ekwipunkiem itd.). To pozwoli weteranom „dwójki” połączyć się z nowicjuszami poprzez sieciowy tryb kooperacji i – w razie potrzeby – przyjść im z pomocą w walce z co trudniejszymi bossami czy w pokonaniu sprawiającego problemy etapu. Aby móc liczyć na wsparcie, przy ognisku w lokacji Majula – będącej tzw. „hubem” (centrum) gry – należy zostawić wiadomość: „Don’t give up skeleton”. Inni gracze będą mogli na nią odpowiedzieć w trakcie Waszych sesji.

W razie problemów ze znalezieniem odpowiedniego ogniska czy utworzeniem wiadomości zajrzyjcie do naszego poradnika:

W wydarzeniu można wziąć udział na każdej platformie, na której dostępne jest drugie Dark Souls – PC, PS3, PS4, PS5, X360, XOne i XSX|S. Społeczność zaleca posiadanie kompletnej wersji gry, czyli Scholar of the First Sin (na Steamie zakupicie ją obecnie w promocji za jedyne 37,47 zł; posiadacze „podstawki” mogą też nabyć ulepszenie do niej za 26,99 zł). Jeśli zamierzacie dołączyć do zabawy na PC, wskazane jest również zainstalowanie moda o nazwie Blue Acolyte (do pobrania tutaj), który – oprócz implementacji wielu przydatnych poprawek i ułatwień (np. niezużywania się jednorazowych przedmiotów niezbędnych do nawiązania połączenia z inną osobą) – jest swego rodzaju zabezpieczeniem przeciwko złośliwym graczom.