Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2021, 20:24

God of War Ragnarok z kategorią wiekową w pierwszym regionie

Data premiery God of War: Ragnarok zauważona w bazie danych PlayStation może nie być przypadkiem. Pierwszy kraj przyznał bowiem grze kategorię wiekową.

W poniedziałek pisaliśmy o zauważonej w bazie danych PlayStation dacie premiery gry God of War: Ragnarok – tytuł ma rzekomo zadebiutować na PS4 i PS5 30 września 2022 roku. Jakkolwiek nieprawdopodobne by się to wydawało, można było mieć nadzieję, że mamy do czynienia przynajmniej z namiastką prawdy. Mówi się jednak, iż jedna jaskółka wiosny – w tym wypadku jesieni – nie czyni. A co powiecie na dwie? Arabski odpowiednik PEGI – Generalny Urząd ds. Mediów Audiowizualnych – przyznał bowiem nadchodzącej produkcji studia Santa Monica kategorię wiekową.

God of War Ragnarok z kategorią wiekową w pierwszym regionie - ilustracja #1
Źródło: twitter.com/VGAR_SA/status/1476231985114882056.

Gdyby powyższy obrazek był zbyt mało klarowny, widniejące na nim „szlaczki” oznaczają, że gra God of War: Ragnarok będzie przeznaczona dla osób powyżej osiemnastego roku życia. To, oczywiście, nic nowego, bo wszystkim odsłonom przygód Kratosa – z oczywistych powodów – przyznano taką samą kategorię wiekową. Istotne jednak jest to, że tzw. ocenę ratingową wystawia się zwykle na kilka miesięcy przed premierą danej produkcji.

O ile więc nie mamy do czynienia z pomyłką i/lub przedwczesnym działaniem, możemy założyć, że Sony ogłosi oficjalną datę debiutu swojego „ekskluzywa” w pierwszych tygodniach nowego roku. Do tego czasu lepiej – mimo wszystko – podchodzić to tych informacji z dystansem; zwłaszcza że next-genowa wersja Wiedźmina 3 pokazała, iż przyznanie kategorii wiekowej nie daje gwarancji na nic.