Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2021, 13:40

autor: Entelarmer

Wiedźmin 3 na PS5 i XSX/S jest bardzo blisko; PEGI klasyfikuje grę [Aktualizacja]

Wiedźmin 3: Dziki Gon może wkrótce zawitać na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. I to naprawdę „wkrótce”.

Aktualizacja

Studio CD Projekt Red skomentowało zaistniałą sytuację słowami:

PlayStation 5 i Xbox Series X|S to nowe platformy dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, więc tytuł musiał zostać zgłoszony do klasyfikacji wiekowej specjalnie na te platformy. Jest to standardowa procedura, a data podana na stronie PEGI jest datą przyznania klasyfikacji.

Oznacza to, że dzisiaj nie powinniśmy spodziewać się Wiedźmina 3 na konsolach PS5 i Xbox Series X|S. Jednakże biorąc pod uwagę przyznany rating, możemy spokojnie zakładać, że nowe edycje gry zadebiutują w najbliższych miesiącach. Zazwyczaj odstęp czasu pomiędzy przyznaniem klasyfikacji wiekowej a premierą gry nie przekracza 1-2 miesięcy.

Wiadomość Oryginalna

Premiera nextgenowej aktualizacji dla ostatniej przygody Geralta na konsolach dziewiątej generacji zdaje się być bardzo blisko. Na stronie PEGI pojawił się wpis gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku w wersji na PlayStation 5 oraz Xboxa Series X/S.

Wiedźmin 3 na PS5 i XSX/S jest bardzo blisko; PEGI klasyfikuje grę [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: PEGI.

Co więcej, w systemie podano też datę premiery gry na tych urządzeniach. I to bardzo wczesną, bo z opisu wynika, że debiut trzeciego Wiedźmina na nowych konsolach nastąpi… jeszcze dzisiaj. Tak więc wkrótce powinniśmy otrzymać ogłoszenie o wydaniu aktualizacji.

Oczywiście to wciąż nieoficjalne doniesienia, ale w tym przypadku można chyba uznać, że źródło nie pozostawia większych wątpliwości co do wiarygodności tych informacji. Nawet jeśli doszło do pomyłki, nie będziemy długo czekać na jej potwierdzenie przez CD Projekt bądź twórców portu ze studia Saber Interactive.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS4 – genialny RPG, który potrzebuje dopracowania
  3. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  4. Recenzja gry Wiedźmin 3 na Nintendo Switch – Brzydki? Tak. Grywalny? Jak cholera!
  5. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry