Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2021, 13:40

autor: hexx0

Odlany z brązu robocik z Machinarium może być Wasz za jedyne 1300 zł

Twórcy gry Machinarium z czeskiego studia Amanita Design rozpoczęli przedsprzedaż uroczej, odlanej z brązu figurki jej robotycznego protagonisty Josefa. Liczba dostępnych egzemplarzy jest bardzo ograniczona.

Czeskie studio Amanita Design oferuje na swojej stronie internetowej interesujący produkt do zamówienia. Co ciekawe, nie jest to gra – twórcy takich pozycji, jak Botanicula, Samorost czy Machinarium postanowili niejako przypomnieć społeczności ten ostatni tytuł i najwyraźniej uznali, że najlepiej zrobi to odlana z 405 gramów brązu ponad czternastocentymetrowa figurka jego robotycznego protagonisty Josefa. Jest uroczy, prawda?

Odlany z brązu robocik z Machinarium może być Wasz za jedyne 1300 zł - ilustracja #1
Źródło: Amanita Design.
Odlany z brązu robocik z Machinarium może być Wasz za jedyne 1300 zł - ilustracja #2
Źródło: Amanita Design.

Liczba egzemplarzy statuetki jest bardzo ograniczona – zaledwie do 199 sztuk – a za jeden trzeba zapłacić 288,82 euro (około 1320 złotych). Ich ręcznym wykonaniem zajmie się Jan Mostek (znany też jako Honza Mostek; czeskie imię Honza jest nieformalnym zamiennikiem dla Jana), należy więc założyć, że każdy posążek będzie minimalnie różnił się od pozostałych. Tutaj znajdziecie więcej zdjęć. Zakupu dokonacie zaś na tej stronie.

Zamówienia na Josefa można składać już teraz, jednak będą one realizowane dopiero w pierwszym kwartale 2022 roku. W skład paczki wejdzie figurka, ozdobione logo gry Machinarium, drewniane pudełko, a także certyfikat autentyczności. Myślę, że Josef sprawdzi się jako ozdoba każdego biurka (i nie tylko). Nie każdy jednak może sobie pozwolić na kupowanie dekoracji za przeszło 1000 złotych – możecie więc zainteresować się również nie mniej uroczym pluszowym Josefem i jego partnerką Bertą.